Waszyngton. Rozstawieni z awansem, a Hurkacz z pierwszym rywalem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Czterech rozstawionych zawodników przystąpiło do gry we wtorek podczas spotkań drugiej rundy turnieju ATP 250 na kortach twardych w Waszyngtonie. Cała czwórka zapewniła sobie awans do 1/8 finału, chociaż nie było to bez problemów. 

Po turnieju w Atlancie, panowie rozpoczęli drugi turniej z Serii US Open Series. Tym razem na kortach w stolicy Stanów Zjednoczonych. W 1/8 finału jest już czterech rozstawionych tenisistów. Największe problemy z pokonaniem pierwszego rywala miał Bottin van de Zandschulp. Rozstawiony z numerem ósmym zawodnik potrzebował trzech setów, w tym dwóch zakończonych tie-breakami, aby uporać się z chorwackim kwalifikantem Borną Gojo. Holender mógł już wcześniej zapewnić sobie awans, ale w dwunastym gemie drugiej odsłony nie wykorzystał piłki meczowej.

Także trzy sety rozegrał Karen Chaczanow. Rywalem rozstawionego z numerem siódmym tenisisty był Dominic Koepfer. Niemiec, który przeszedł kwalifikacja, musiał uznać wyższość wyżej notowanego rywala, chociaż partia otwarcia powędrowała na jego konto. Większych problemów z zapewnieniem sobie miejsca w 1/16 nie mieli z kolei Andriej Rublow i Danielle Evans. Najwyżej rozstawiony zawodnik oddał sześć gemów Jackowi Draperowi. Z kolei zawodnik z Wysp Brytyjskich pokonał swego rodaka Kyle’a Edmunda.

Pierwszego rywala w waszyngtońskiej imprezie poznał Hubert Hurkacz. O awans do 1/8 finału polski tenisista powalczy z Emilem Ruusuvuorim. Fin w meczu pierwszej rundy pokonał w trzech setach McKenzie McDonalda.


Wyniki

Pierwsza runda:

Emil Ruusuvuori (Finlandia) – Mackenzie McDonald 1:6, 6:4, 6:4

Sebastian Korda (USA) – Ilya Ivashka 6:4, 7:6(5)

Nick Kyrgios (Australia) – Marcos Giron (USA) 6:3, 6:2

Yoshihito Nishioka (Japonia) – Jenson Brooksby (USA) 6:4, 6:3

Jack Sock (USA) – David Goffin (Belgia) 7:6(4), 6:4

Christopher Eubanks (USA, WC) – Benjamin Bonzi (Francja) 3:6, 6:3, 7:5

Druga runda:

Andrey Rublow (1) – Jack Draper (Wielka Brytania) 6:4, 6:2

Karen Chaczanow (7) – Dominic Koepfer (Niemcy, Q) 6:7 (3), 7:5, 6:4

Bottic van de Zandschulp (Holandia, 8) – Borna Gojo (Chorwacja, Q) 7:6(6), 6:7(5), 6:4

Danielle Evans (Wielka Brytania, 16) – Kyle Edmund (Wielka Brytania, PR) 6:1, 6:2