Wawrinka: Trudno sobie wyobrazić, że sezon tenisowy zostanie wznowiony w tym roku

/ Dominika Opala , źródło: www.ubitennis.com /własne, foto: AFP

Zawodowy tenis został zawieszony z powodu pandemii koronawirusa. Przerwa ma trwać, póki co, do 13 lipca. Stan Wawrinka nie jest jednak optymistyczny w tej kwestii i znajduje się w grupie tenisistów, którzy twierdzą, że profesjonalny tenis powróci dopiero w 2021 roku. 

Przerwa od zawodowych rozgrywek ma potrwać do 13 lipca. Sytuacja jest jednak cały czas niepewna. Niektórzy tenisiści i tenisistki nie są przekonani, co do tego, że wraz z tą datą powrócą do rywalizacji. Wśród nich są Petra Kvitova, Ons Jabeur, Rafael Nadal czy Stan Wawrinka. Szwajcar jest pesymistycznie nastawiony do wznowienia rozgrywek w tym roku.

Trudno sobie wyobrazić, że sezon tenisowy zostanie wznowiony w tym roku. Tenis jest jednym z najtrudniejszych sportów do zarządzania w czasach koronawirusa. Musimy czekać aż granice zostaną otwarte, aby móc podróżować po całym świecie – powiedział Wawrinka w rozmowie z „L’Equipe”. – Tenis będzie ostatnim krokiem w powrocie do normalności. Na przykład Roland Garros, nie jest organizowany przez 50 osób. Nawet jeśli odbywa się bez udziału publiczności, w organizację zaangażowanych jest wiele osób. Wszystko jest możliwe, ale prawdopodobnie w tym roku nie wrócimy na kort – podsumował trzykrotny mistrz wielkoszlemowy.

Tenisista z Lozanny wypowiedział się także na temat pomysłu Rogera Federera, co do połączenia ATP i WTA – Połączenie ATP i WTA może być właściwym krokiem w świecie tenisa. Kiedy Federer wyraża swoją opinię, jego głos jest słyszalny, a sprawy ruszają szybciej – ocenił Wawrinka.