Wiadomo kiedy do gry wróci Kamil Majchrzak!

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Cztery lata zawieszenia groziły Kamilowi Majchrzakowi po tym jak w jego organizmie wykryto niedozwolone środki. Polski tenisista poinformował jaka kara została mu ostatecznie wymierzona i kiedy ponownie zobaczymy go na światowych kortach.

Na początku listopada zeszłego roku w mediach pojawił się komunikat, w którym poinformowano, że organizmie drugiej rakiety naszego kraju w rankingu ATP wykryto niedozwolone substancje. W tego wyniku piotrkowianin został zawieszony i groziła mu długoletnia dyskwalifikacja.

Po kilku miesiącach polski tenisista postanowił się podzielić informacjami na temat przebiegu sprawy. W opublikowanym oświadczeniu możemy przeczytać między innymi, że wszystkie niedozwolone substancje wykryte w organizmie Majchrzaka znajdowały się w jednym produkcie – Mowa o rozpuszczalnym w wodzie izotonicznym suplemencie, który zacząłem pić regularnie po konsultacji z dietetykiem od końca września 2022 aż do momentu, gdy dowiedziałem się o pozytywnych testach antydopingowych – czytamy w oświadczeniu wydanym przez byłego 75. tenisistę świata.

Jak się okazało, żadna z zakazanych substancji nie widnieje na etykiecie ze składem produktu. To zadziałało jako okoliczność łagodząca dla naszego reprezentanta.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Majchrzaka „decyzja ITIA kara została zmniejszona do 13 miesięcy za nieświadome przyjmowanie zakazanych substancji. W dalszym ciągu trudno jest mi się z tym pogodzić. Jednak najważniejszy jest dla mnie jak najszybszy powrót do tenisa, dlatego zaakceptowałem tę decyzję”.

Do czasu odbywania kary zaliczono okres tymczasowego zawieszenie. To oznacza, że Polak nie będzie mógł grać do 29 grudnia 2023 roku. A to znaczy, że do rywalizacji wróci od stycznia przyszłego roku.