Wiedeń. Czorić minimalnie lepszy od Hurkacza

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

W ćwierćfinale turnieju w Wiedniu Hubert Hurkacz rywalizował z Broną Czoriciem. Po trzysetowym spotkaniu Polak musiał uznać wyższość rywala. Chorwat o finał zagra z Brytyjczykiem Danem Evansem lub Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem.

Po raz trzeci Hubert Hurkacz mierzył się z Borną Czoriciem. Od jego ostatniego meczu z Chorwatem minęło jednak wiele czasu. Miał on miejsce na początku 2020 roku w ATP Cup, gdzie Polak wygrał w dwóch setach. Pierwsze ich spotkanie, w Monaco w 2019, wygrał w trzech partiach Czorić.

Piątkowy mecz tenisista z Bałkanów rozpoczął lepiej. W trzecim gemie wypracował sobie przewagę przełamania. Okazało się, że był to kluczowy moment tej partii, bo Hurkacz nie potrafił w dalszym jej biegu doprowadzić do wyrównania. Czorić był konsekwentny, nie popełniał wielu błędów i wygrał 6:4.

W drugiej partii tenisista z Wrocławia nie mógł już pozwolić sobie na moment słabości i skutecznie się takich wystrzegał. Rewelacyjnie serwował. Rzadko jego serwisy były autowe, a na swoim koncie zapisał aż 15 asów. Ta skuteczność była kluczowa w tiebreaku. Pierwsze dwa punkty wygrał w nim Chorwat, ale później piłki rozstrzygane były już tylko na korzyść Hurkacza. Dzięki temu Polak doprowadził do trzeciego seta.

W nim od początku szukał okazji do przełamania. Rywal skutecznie się jednak bronił. Nie odstawał w żadnym aspekcie gry od Polaka i kontynuował zaciętą walkę o awans do następnej czwórki. Znów decydujący był tiebreak. Hurkacz miał w nim przewagę mini-breaka, ale krótko. Później to Czorić przejął inicjatywę i niestety ostatecznie wygrał 7:5. Ta porażka znacznie zmniejsza szanse Hurkacza na udział w ATP Finals.


Wyniki

Borna Czorić (Chorwacja) – Hubert Hurkacz (Polska, 5) 6:4, 6:7(2), 7:6(5)