Wiedeń. Dwa sety i awans Hurkacza

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zameldował się w drugiej rundzie turnieju rangi ATP 500 w Wiedniu. Polak na otarcie pokonał Attilę Balazsa 6:3, 7:5. Teraz czeka na kolejnego rywala, którym będzie Lajović lub Sonego.

Pojedynek pierwszej rundy Huberta Hurkacza z Attilą Balazsem w Wiedniu rozpoczął się zgodnie z planem. Polak szybko zdobył przełamanie. I tego zapasu pilnował do samego końca. Bardzo pewne gemy serwisowe sprawiły, że Balazs nie miał nawet okazji na breaka.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, ale była zdecydowanie bardziej wyrównana. Już przy pierwszej okazji Hurkacz wywalczył breaka i prowadził 2:0. Ale później nie wszystko układało się po myśli Polaka, bowiem Balazs odrobił straty na 2:2. I to w zaledwie pięciu punktach. Kolejna seria ponownie należała dla naszego reprezentanta, który zapisał dwa gemy z rzędu. Jednak ten set był bardzo nieobliczalny, bowiem mało kto spodziewał się, że kilka minut później będzie znów remis – 4:4. Węgier raz jeszcze wrócił gry. Dopiero przy stanie 5:5 Polak zadał decydujący cios. Wywalczył przełamanie i jeszcze lekkiego urazu nabawił się Węgier. Tym samym kolejny gem był tylko formalnością i zakończył się w czterech punktach. Po blisko dziewięćdziesięciu minutach Hubi zameldował się w drugiej rundzie.

Był to trzeci mecz obu zawodników. W 2018 roku wygrał Polak, ale rok temu w Budapeszcie musiał uznać wyższość Węgra. Teraz Balazs po pokonaniu w kwalifikacjach Rajeeva Rama i Bruno Soaresa zadebiutował w głównej drabince turnieju w Wiedniu. Jednak szybko swój udział zakończył.

A Hurkacz już poprawił rezultat z 2019 roku. Wówczas przegrał na starcie z Karenem Chaczanowem 0:2. Teraz jest w drugiej rundzie, a tam zmierzy się z lepszym z pary Duszan Lajović i Lorenzo Sonego.

Hubert Hurkacz (Polska) – Attila Balazs (Węgry, Q) 6:3, 7:5