Wiedeń. Kubot i Melo w półfinale!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają w półfinale turnieju w Wiedniu! W czwartek polsko-brazylijski duet pokonał w dwóch setach Austriaka Jurgena Melzera i Francuza Edouarda Rogera-Vasselina. Kubot i Melo walczą o to, by „rzutem na taśmę” zakwalifikować się do turnieju ATP Finals w Londynie.

W ćwierćfinale turnieju w Wiedniu spotkało się czterech wiekowych zawodników. Najmłodszy na korcie Edouard Roger-Vasselin ma 36 lat. Starcie tych dwóch doświadczonych duetów było dość wyrównane. W pierwszej partii obydwie pary miały poważne problemy z utrzymaniem własnego podania, w wyniku czego obejrzeliśmy aż pięć przełamań. Mimo że Kubot i Melo mieli zaledwie 51% celności pierwszego podania, to oni zdołali w tej partii zwyciężyć 7:5.

W drugiej partii Kubot i Melo kontrolowali już przebieg wydarzeń. W trzecim gemie zdobyli przewagę breaka i nie dali jej sobie odebrać. Przy serwisie rywali wykorzystali już pierwszą piłkę meczową na 6:3. Dzięki temu zagrają o finał z Niemcami Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem.


Wyniki

Ćwierćfinał debla

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 3) – Jurgen Melzer, Edouard Roger-Vasselin (Austria, Francja) 7:5, 6:3