Wiedeń. Murray znalazł sposób na Hurkacza

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Andy Murray pokonał Huberta Hurkacza w pierwszej rundzie turnieju rangi ATP 500 w Wiedniu. Trzykrotny mistrz imprez wielkoszlemowych zrewanżował się Polakowi za ich poprzednie spotkania.

Poniedziałkowy mecz był trzecim starciem Hurkacza i Murraya w tym sezonie. Do pierwszego z nich doszło w drugiej rundzie w Cincinnati. Wówczas nasz reprezentant wygrał 7:6(4), 6:3. Nieco ponad miesiąc później, pod koniec września w Metz, ponownie doszło do pojedynku tych tenisistów. Ponadto, mecz ten również zakończył się rezultatem 7:6(4), 6:3 na korzyść Polaka.

Po zakończeniu pierwszej partii na korcie centralnym w Wiedniu było już pewne, że ten mecz skończy się innym wynikiem niż dwa poprzednie. W całej pierwszej odsłonie Murray pewnie wygrywał własne gemy serwisowe, ani razu nie musiał bronić break pointów. Nasz tenisista musiał bronić się już w trzecim gemie, i choć wtedy jeszcze utrzymał serwis, to nie powtórzył tej sztuki kilka gemów później, w decydującym momencie tej partii. Murray wyszedł na prowadzenie 5:4, a następnie domknął seta własnym podaniem.

W drugim secie sytuacja zmieniała się wiele razy, pomimo tego, że żaden z tenisistów ani razu nie stracił podania. Hubert Hurkacz miał trzy okazje do przełamania przy stanie 3:2, ale Szkot wyszedł z sytuacji zagrożenia. Chwilę później to 34-latek wypracował sobie break pointy, lecz tym razem podanie utrzymał Polak. Gemy nie były wygrywane łatwo, lecz do żadnego przełamania nie doszło, a o losach tej partii zadecydował tiebreak. Pomimo wczesnego prowadzenia Szkota i piłki meczowej na jego korzyść, to tenisista z Wrocławia wygrał tę odsłonę i doprowadził mecz do decydującego seta.

Ten zaczął się dobrze dla naszego reprezentanta. Już na samym początku uzyskał przewagę przełamania. Nie mógł się nim jednak długo cieszyć, ponieważ Murray błyskawicznie odrobił straty. Od tego momentu spotkanie układało się po myśli triumfatora trzech turniejów wielkoszlemowych. Pomimo walki do ostatniej piłki i szans na przełamanie powrotne dla Hurkacza, Szkot wyserwował sobie zwycięstwo w tym meczu.

W drugiej rundzie Andy Murray spotka się z Carlosem Alcarazem. Młody Hiszpan pokonał w dwóch setach Dana Evansa.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Hubert Hurkacz (Polska, 5) – Andy Murray (Wielka Brytania, WC) 4:6, 7:6(6), 3:6