Wiedeń. Sinner pokonał Miedwiediewa w finale!

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

W finale w Wiedniu turniejowa „dwójka” lepsza od „jedynki”. Jannik Sinner w trzech setach pokonał Daniiła Miedwiediewa.

Pojedynek Daniiła Miedwiediewa z Jannikiem Sinnerem to najmocniejszy skład finału w Wiedniu, jaki można było sobie wyobrazić. To pojedynek turniejowej „jedynki” i „dwójki”. Od początku meczu obaj tenisiści pokazywali wysoki poziom.

Miedwiediew może żałować, że pierwszej partii nie zapisał na swoje konto, ponieważ najpierw szybko stracił przewagę przełamania, a następnie nie udało mu się wykorzystać piłki setowej. Tie-break również lepiej rozpoczął, obejmując prowadzenie 4-1. Jak się jednak później okazało, były to tylko dobre złego początki.

Sinner odrobił stratę, a następnie miał piłkę setową, której nie wykorzystał. Za chwilę taką okazję miał ponownie Miedwiediew, lecz znów efekt był taki sam. Szansa przeszła więc do rąk Sinnera i tym razem Włoch zdołał zapisać pierwszą partię na swoim koncie.

W drugim secie Miedwiediew mocno podkręcił tempo, czego efektem było uzyskanie przewagi podwójnego przełamania. Sinner mimo to nie poddawał się i nawet udało mu się zniwelować część strat. To jednak nie wystarczyło, aby odwrócić losy tej partii, w której Miedwiediew zwyciężył 6:4.

W trzecim secie kluczowe znaczenie miał czwarty gem. Trwał on bardzo długo i zakończył się przełamaniem Miedwiediewa. Dla Sinnera to poważny krok w stronę zwycięstwa, jednak, jak na finał przystało, to nie był jeszcze koniec emocji. Miedwiediew już w następnym gemie odłamał swojego przeciwnika, po czym… ponownie stracił serwis.

Włoch po raz drugi nie wypuścił już tej przewagi z rąk i wygrał niesamowity finał 7:6(7), 4:6, 6:3. Dla Sinnera to dziesiąty tytuł w karierze, a czwarty w tym roku.