Wielka nadzieja Amerykanów mówi „pas”

/ Anna Niemiec , źródło: instragram/własne , foto: AFP

Na zawodowych kortach nie zobaczymy już Catherine Bellis. W czwartek nadzieja amerykańskiego tenisa poinformowała, że w zeszłym roku z powodu problemów zdrowotnych postanowiła porzucić marzenia o kontynuowaniu kariery profesjonalnej tenisistki. 

O reprezentantce Stanów Zjednoczonych cały tenisowy świat po raz pierwszy usłyszał w 2014 roku. 15-letnia wówczas zawodniczka w pierwszej rundzie US Opem wyeliminowała Dominikę Cibulkovą. Trzy lata później Bellis była już 35. tenisistką świata i wydawało się, że przez lata będzie odgrywać pierwszoplanowe role w kobiecym tourze. Amerykanka dwukrotnie miała okazje zmierzyć się z Agnieszką Radwańską. W Dubaju w 2017 roku młodsza rodaczka sióstr Williams okazała się lepsza od reprezentantki Biało-Czerwonych. Kilka miesięcy później w Sydney krakowianka wykorzystała szansę do rewanżu. 

Niestety od 2018 roku kariera wschodzącej gwiazdy kobiecego tenisa mocno wyhamowała. Zawodniczka z Kalifornii walczyła przede wszystkim ze zdrowiem. Dokuczały jej urazy nadgarstka, łokcia i ramienia. Amerykanka przeszła wiele operacji, ale żadna nie przyniosła długotrwałej poprawy. W 2020 roku Bellis wygrała jeszcze imprezę rangi ITF w Macon, ale później ponownie musiała przerwać grę. W czwartek 22-latka poinformowała, że na zawodowe korty już nie wróci. 

Cześć wszystkim, dawno nie było mnie na korcie tenisowym, więc chciałam wyjaśnić, co się u mnie dzieje – rozpoczęła swój wpis w mediach społecznościowych była najlepsza juniorka na świecie. – W zeszłym roku, po tym jak zorientowałam się, że stan mojej ręki poprawia się bardzo nieznacznie, postanowiłam, że nie będę już więcej grać w tenisa. Przez ponad trzy lata żyłam w cyklu rehabilitacja, trening i kolejna kontuzja. Mentalnie i fizycznie nie byłam już w stanie tego znieść. Cały czas bardzo kocham ten sport i mam z nim związane wspaniałe wspomnienia, ale czas ruszyć dalej. 

Bellis porzuciła karierę profesjonalnej tenisistki, ale ma już pomysł na kolejny rozdział w swoim życiu. 22-latka skończy niebawem studia ekonomiczne i ma zamiar dalej rozwijać się w tym kierunku. Obecnie pracuje jako analityk inwestycyjny w firmie, która zajmuje się wspieraniem start-upów zaczynających działalności w sektorze sportowym i medycznym. 

Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie przez całą moją karierę tenisową. To dla Was przez tak długi czas próbowałam walczyć z kontuzjami – zakończyła swój wypij Catherine Bellis.