Wielki mistrz dołączył do Urszuli Radwańskiej oraz Dominiki Cibulkovej

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Boris Becker został ambasadorem Top Level Tennis. W ramach projektu zostanie nagrany dziesięcioodcinkowy materiał. Sześciokrotny mistrz Wielkiego Szlema podzieli się  w nim wiedzą związaną ze szkoleniem tenisistów. Pojawią się w nim również opowieści związane z karierą niemieckiego tenisisty.

Boris Becker to postać nietuzinkowa. W latach 80. i 90. ubiegłego wieku czarował kibiców zagraniami na korcie. Tenis doprowadził go do ogromnego majątku i statusu gwiazdy oraz celebryty. Przed trzema laty były partner deblowy między innymi Wojciecha Fibaka spadł na dno. Sąd ogłosił jego bankructwo i musiał wyprzedać pamiątki tenisowe.

Od pewnego czasu jeden z najlepszych tenisistów w historii „wraca do gry”. W środowe popołudnie w Warszawie ogłoszono, że były lider światowego rankingu podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach projektu Top Level Tennis. Tym samym dołączy do Urszuli Radwańskiej i Dominiki Cibulkovej.

– Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z takimi gwiazdami światowego formatu jak Dominika Cibulkova, Boris Becker czy Urszula Radwańska. Każda z tych postaci oferuje coś innego. Pokazuje tenis od swojej strony. Wspólnym mianownikiem jest propagowanie gry w tenisa i zarażanie nim ludzi na całym świecie – mówił podczas środowej konferencji Tomasz Mrozowski, prezes spółki TopLevelTennis.com S.A.

Oprócz Beckera, Cibukovej i Radwańskiej do projektu zostali zaproszeni również inni wielcy i cenieni specjaliści –  Brad Gilbert (trener, chociażby Andre Agassiego, Andy’ego Roddicka czy Andy’ego Murraya), Marco Panichi (trener przygotowania fizycznego Novaka Dżokovicia), a także Wolfgang Thiem (ojciec i trener Dominika).

– Cieszymy się, że robią to najlepsi w swoim fachu. Nic tak nie motywuje, jak przykłady z życia zwycięzców turniejów wielkoszlemowych. Publikacje kursu planujemy na sierpień 2020 roku – dodaje Artur Górski, wiceprezes spółki, za sprawą której do Warszawy przyjechał sześciokrotny mistrz Wielkiego Szlema, były lider rankingu ATP i mistrz olimpijski w grze podwójnej z Barcelony w jednej osobie.