Wielkie serce polskiej mistrzyni Wielkiego Szlema

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.facebook.com, foto: AFP

Jedna z sześciu rakiet tenisowych, którymi Iga Świątek zdobyła pierwszy w historii Polski singlowy tytuł w Wielkim Szlemie, będzie do wylicytowania w ramach licytacji, z których dochód zasili konto XXIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najlepsza obecnie polska tenisistka powoli rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Jednak pomiędzy treningami znajduje również czas, aby wspomóc potrzebujących. W pierwszy weekend grudnia 17. obecnie rakieta świata spotkała się z Jerzym Owsiakiem. Przekazała wówczas na licytację jedną ze swych rakiet, którymi wywalczyła tytuł mistrzowski na kortach Rolanda Garrosa.

– Dzisiaj Iga Świątek – zwyciężczyni French Open, Roland Garrosa – przekazała na nasze finałowe aukcje rakietę, która ma swój udział w jej zwycięstwie (jedna z 6!), a także piłkę, która jest super pamiątką z kortu i ma naprawdę pamiątkowy charakter. Mogłem się zrewanżować naszymi pięknymi koszulkami, a Idze wręczyłem płytę mało znanego zespołu… Kult –  możemy przeczytać na facebookowym koncie Jerzego Owsiaka, „dyrygenta” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ten sam weekend 19-letnia tenisistka wraz ze swoim zespołem wzięła udział w pakowaniu prezentów w ramach akcji Szlachetna Paczka. Jak pokazują te działania, młoda polska tenisistka bardzo chętnie pomaga potrzebującym. Jakiś czas temu przekazała również swą sukienkę z autografem na licytację. Przychód z niej został przekazany 23-letniemu mężczyźnie, który w wyniku wypadku stracił oba przedramiona i złamał kręgosłup.