Wiktoria Rutkowska i Szymon Kielan mistrzami Polski w hali

/ Redakcja , źródło: własne / materiał prasowy PZT, foto: PZT

Wiktoria Rutkowska i Szymon Kielan zdobyli tytuły w singlu w Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Bydgoszczy. Rutkowska wcześniej zdobyła też złoto w deblu, a Kielan – srebro.

Obydwa finały rozgrywano jednocześnie, na dwóch kortach. Szybciej poznaliśmy nową mistrzynię, bowiem rozstawiona z numerem ,,4″ Rutkowska pokonała turniejową ,,ósemkę”, Karolinę Jaśkiewicz 6:2, 6:4. Mecz trwał niewiele pond godzinę.

Dzień wcześniej obie finalistki singla zmierzyły się w meczu o tytuł w deblu, w którym lepsza okazała się Wiktoria razem z Aleksandrą Wierzbowską . Para numer „2” wygrała z najwyżej rozstawionym duetem – Jaśkiewicz / Julia Oczachowska  6:1, 2:6, 11-9.

Nieco dłużej czekać trzeba było na wyłonienie mistrza w singlu mężczyzn. Kielan pokonał w finale rozstawionego z numerem cztery Michała Mikułę  7:5, 6:0. Zawodnicy grali
ponad półtorej godziny.

Kielan udanie zrewanżował się Mikule za sobotnią porażkę w finale debla, w którym wystartował z Maksem Kaśnikowskim. Para numer cztery w drabince przegrała z rozstawionymi z „dwójką”  Mikułą i Yannem Wójcikiem 1:6, 2:6.

W tegorocznych HMP w Bydgoszczy, ze względu na pandemię, decydujące sety są rozgrywane w formule super tie-breaka. Impreza została rozegrana z zachowaniem procedur
sanitarnych i bez udziału widowni.

 

 


Wyniki

Medaliści HMP w Bydgoszczy:

singiel mężczyzn:
1. Szymon Kielan
2. Michał Mikuła
3. Maciej Rajski oraz Kamil Gajewski

singiel kobiet:
1. Wiktoria Rutkowska
2. Karolina Jaśkiewicz
3. Pola Wygonowska oraz Aleksandra Wierzbowska

debel mężczyzn:
1. Michał Mikuła, Yann Wójcik
2. Maks Kaśnikowski, Szymon Kielan
3. Karol Drzewiecki, Piotr Matuszewski oraz Karol Filar, Bartosz Wojnar

debel kobiet:
1. Wiktoria Rutkowska, Aleksandra Wierzbowska
2. Karolina Jaśkiewicz, Julia Oczachowska
3. Katarzyna Wysoczańska, Joanna Zawadzka oraz Patrycja Niewiadomska, Magdalena Świerczyńska