Wilander: Nadal wyprzedzi Federera w liczbie szlemów już w 2020 roku

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne , foto: AFP

Sezon 2019 należał do Rafaela Nadala i Novaka Dźokovicia, którzy między sobą rozdzielili najważniejsze trofea. Tym samym Hiszpan i Serb zbliżyli się w liczbie tytułów wielkoszlemowych do Rogera Federera. Ekspert Eurosportu, Mats Wilander jest przekonany, że tenisista z Majorki zapewni sobie w 2020 roku miano „najlepszego wszech czasów”.

W 2019 roku Roger Federer był o krok od 21. tytułu Wielkiego Szlema. W finale Wimbledonu nie wykorzystał jednak dwóch piłek meczowych z Novakiem Dźokoviciem. Tym samym Serb zakończył sezon z dorobkiem 16 szlemów, Rafael Nadal z 19, a Szwajcar z 20. Wyścig o najcenniejsze trofea jeszcze nigdy nie przedstawiał się tak atrakcyjnie, jak teraz.

Pierwszym testem dla „wielkiej trójki” będzie Australian Open. Dźoković, który broni tytułu ma szansę na ósmy puchar w Melbourne. Faworyta tego turnieju upatruje w nim Mats Wilander. Szwed sądzi ponadto, że w 2020 roku Nadal stanie się najlepszym tenisistą wszech czasów i wyprzedzi Federera w liczbie szlemów.

Rafa zostanie najlepszym tenisistą w historii w 2020 roku – przewiduje ekspert Eurosportu. – Nie sądzę, że Nadal walczy o pozycję w rankingu, ale dlatego, żeby wygrywać Wielkie Szlemy. Jeśli to się stanie, to wtedy tak, będzie walczył o fotel lidera. Myślę, że on chce dodać jeszcze jeden lub dwa tytuły wielkoszlemowe do swojego dorobku i z pewnością zakończy się to sukcesem – ocenił.

Po Australian Open 2010 Federer miał na koncie 16 szlemów, a Nadal 6. Teraz ta przewaga zmniejszyła się do jednego tytułu – Uważam, że prześcignie Rogera już w tym roku. Nie potrafię sobie wyobrazić, by Rafa rywalizował, gdyby wiedział, że nie da rady wygrać. Oczywiście potrzeba też trochę szczęścia i omijania kontuzji. Nadal jest bardzo mądry i za dobry, żeby grać w turnieju bez wiary w końcowe zwycięstwo – zakończył Szwed.