Wilander porównał Emmę Raducanu do Novaka Dżokovicia

/ Lena Hodorowicz , źródło: www.tennishead.net, foto: AFP

W ostatnich dniach zrobiło się głośno o Emmie Raducanu, młodej tenisistce, która w nocy z czwartku na piątek powalczy z Marią Sakkari o miejsce w finale US Open. Mats Wilander zdradził, że młoda Brytyjka w niektórych aspektach przypomina mu Novaka Dżokovicia.

Szwedzki ekspert nie krył zachwytu nad grą 18-latki. Szczególną uwagę zwrócił na serwis młodej tenisistki. – Myślę, że musimy zacząć mówić więcej o serwisie Emmy Raducanu, mieć takie podanie w wieku 18 lat jest czymś niezwykłym – powiedział Wilander. – To niespotykane mieć nie tylko taki ruch i siłę, lecz również świadomość tego, gdzie uplasować serwis – dodał.

Mats Wilander przyznał, że styl gry Raducanu przypomina mu technikę 20-krotnego mistrza imprez wielkoszlemowych, Novaka Dżokovicia. – Jest zwinna, silna, uderza piłkę środkiem rakiety, jak pewien serbski tenisista, który zmierza po kalendarzowego Wielkiego Szlema, Novak Dżoković. Jest wiele podobieństw – porównał Szwed. – Forhend wciąż jest jej słabszą stroną, ale znalazła sposób, aby sobie z tym poradzić. To jest imponujące – przyznał Wilander.

Mecz Emmy Raducanu z Marią Sakkari będzie drugim spotkaniem od 1 w nocy polskiego czasu na korcie Arthura Ashe’a. Przed Brytyjką i Greczynką na korcie tym zagrają Kanadyjka Leylah Fernandez i Białorusinka Aryna Sabałenka.