Williams czuje się mocna

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę w sesji wieczornej do trzeciej rundy Rogers Cup awansowały Serena Williams i Naomi Osaka, która zmierzy się teraz z Igą Świątek. Gospodarze wciąż mogą kibicować Biance Andreescu.

Japonka spędziła na korcie tylko 36 minut, ponieważ Tatjana Maria po przegraniu pierwszego seta poddała mecz z powodu kontuzji mięśni brzucha.

Od pewnego zwycięstwa rywalizację w Toronto rozpoczęła także Williams, która bez straty seta pokonała Elise Mertens.

Czuję, że poruszam się po korcie naprawdę dobrze – zdradziła na konferencji prasowej amerykańska gwiazda. – Pracowałam ostatnio nad moim przygotowaniem fizycznym i dzięki temu dzisiaj błyszczałam na korcie pod tym względem. Nie mam teraz żadnych kontuzji, więc w końcu mogę trenować, a od stycznia miałam z tym problemy. Myślę, że teraz będzie już tylko lepiej.

Kolejną rywalką byłej liderki światowego rankingu będzie Jekaterina Aleksandrowa. Rosyjska kwalifikantka pokonała „szczęśliwą przegraną”, Zhang Shuai.

Gospodarze wciąż mogą trzymać kciuki za Biancę Andreescu, która po trzysetowym pojedynku okazała się lepsza od Darii Kasatkiny. Rosjanka w decydującej partii z 1:3 wyszła na 5:3, ale cztery kolejne gemy padły łupem faworytki miejscowej publiczności i to ona po 2 godzinach i 39 minutach walki mogła wznieść ręce w geście zwycięstwa.

O miejsce w najlepszej szesnastce turnieju zagrają również Jelena Ostapenko i Swietłana Kuzniecowa. Łotyszka w trzech setach wygrała z Anastazją Pawluczenkową, a reprezentantka Rosji wyrzuciła z zawodów Donnę Vekić.