Williams i Barty pozostają w grze o tytuł

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Serena Williams bez większych problemów zameldowała się w III rundzie US Open. Turniejowa „dwójka” Ashleigh Barty również. Nieco męczyła się rozstawiona z „trójką” Karolina Pliszkova.

Ashleigh Barty jest najrówniej grającą tenisistką w kobiecym tourze. W każdym z turniejów Wielkiego Szlema w 2019 roku dotarła do drugiego tygodnia rywalizacji, osiągając co najmniej IV rundę. 1/8 finału  na kortach w Nowym Jorku zagwarantowała sobie po zwycięstwie nad Marią Sakkari 7:5, 6:3. Teoretycznie w ćwierćfinale tegorocznego US Open może dojść do arcyciekawego starcia pomiędzy Barty a Sereną Williams. Dziś Amerykanka zaprezentowała solidną grę i pewnie wygrała 6:3, 6:2 z Czeszką Karoliną Muchovą. W następnej rundzie czeka ją spotkanie z Petrą Martić, która pożegnała pogromczynię Igi Świątek, Anastasiję Sevastovą.

Mecz na dystansie trzech setów musiała stoczyć Karolina Pliszkova, jeśli jej celem była IV runda. Reprezentantka świata arabskiego, Ons Jabeur postawiła się Czeszce w drugim secie, wygrywając go 6:4. W decydującej odsłonie w tym samym stosunku gemów lepsza była Pliszkova.

 


Wyniki

III runda gry pojedynczej: 

Serena Williams (USA, 8) – Karolina Muchova (Czechy) 6:3, 6:2

Ashleigh Barty (Australia, 2) – Maria Sakkari (Grecja, 30) 7:5, 6:3

Petra Martić (Chorwacja, 22) – Anastasija Sevastova (Łotwa, 12) 6:4, 6:3

Karolina Pliszkova (Czechy, 3) – Ons Jabeur (Tunezja) 6:1, 4:6, 6:4

Johanna Konta (Wielka Brytania, 16) – Shuai Zhang (Chiny, 33) 6:2, 6:3