Williams nie dała szans Szarapowej! Pewne zwycięstwa Switoliny i Keys

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Mecz Sereny Williams z Marią Szarapową miał być największym wydarzeniem pierwszego dnia US Open. Czy był? Można by się kłócić, bo trwał 59 minut. Tylko trochę trudniejsze mecze od Sereny Williams mają za sobą Elina Switolina i Madison Keys.

Starcia Sereny Williams i Marii Szarapowej nie budzą już takich emocji, jak choćby pięć lat temu, jednak wciąż kibice oglądając ich starcie oczekują świetnej, wyrównanej gry. W Nowym Jorku się jednak zawiedli. O ile Serena Williams pokazała swój najlepszy tenis, o tyle 87. aktualnie w rankingu Rosjanka potwierdziła, że jest bardzo daleka od swojej dawnej formy. Reprezentantka gospodarzy przegrała tylko dwa gemy – po jednym w secie. Równie łatwo pierwszą rundę przeszła Venus Williams. Rozbiła ona Saisai Zheng z Chin 6:1, 6:0, a spodziewano się raczej wyrównanego meczu.

Lokalnych kibiców nie zawiodła również postawa Madison Keys. Amerykanka pewnie wygrała z Misaki Doi z Japonii. Pierwszy set tego spotkania był jeszcze dosyć wyrównany, ale w drugim rozstawiona z „10” zawodniczka nie przegrała już nawet gema. Dość podobnie wyglądał mecz Eliny Switoliny.  Ukrainka podejmowała 17-letnią Amerykankę z „dziką kartą” Whitney Osuigwe. W tym spotkaniu to pierwszy set faworytka wygrała zdecydowanie, oddając tylko jednego gema, a w drugim wywiązała się całkiem wyrównana walka, acz bez niespodzianki na końcu.

Warto zwrócić również uwagę na mecz finalistki turnieju na Bronxie. Camila Giorgi, która w sobotnim finale przegrała z Magdą Linette, nie miała w US Open łatwego losowania. Już w pierwszej rundzie trafiła bowiem na Marię Sakkari. Jednak nawet z rozstawioną z numerem 30. Greczynką porażka 1:6, 0:6 jest zaskakująco łatwa. Miejmy nadzieję, że we wtorek Magdzie Linette sukces z ubiegłego tygodnia nie odbije się przysłowiową „czkawką”.

Elina Switolina (Ukraina, 5) – Whitney Osuigwe (Stany Zjednoczone, WC) 6:1, 7:5

Serena Williams (Stany Zjednoczone, 8) – Maria Szarapowa (Rosja) 6:1, 6:1

Madison Keys (Stany Zjednoczone, 10) – Misaki Doi (Japonia) 7:5, 6:0

Qian Wang (Chiny, 18) – Caroline Dolehide (Stany Zjednoczone, Q) 6:4, 6:4

Sofia Kenin (Stany Zjednoczone, 20) – CoCo Vandeweghe (Stany Zjednoczone) 7:6(4), 6:3

Hsieh Su-wei (Tajwan, 29) – Jana Cepelova (Słowacja, Q) 6:4, 5:7, 6:3

Maria Sakkari (Grecja, 30) – Camila Giorgi (Włochy) 6:1, 6:0

Dajana Jastremska (Ukraina, 32) – Monica Niculescu (Rumunia) 6:4, 1:6, 6:2

Shuai Zhang (Chiny, 33) – Viktorija Golubic (Szwajcaria) 6:2, 6:1

Iga Świątek (Polska) – Ivana Jorović (Serbia) 6:0, 6:1

Laura Siegemund (Niemcy) – Magdalena Fręch (Polska, Q) 5:7, 6:3, 6:4

Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) – Jennifer Brady (Stany Zjednoczone) 6:1, 4:6, 6:0

Alison van Uytvanck (Belgia) – Viktoria Kuzmova (Słowacja) 6:4, 6:4

Karolina Muchova (Czechy) – Jelena Rybakina (Kazachstan) 6:4, 6:4

Venus Williams (Stany Zjednoczone) – Saisai Zheng (Chiny) 6:1, 6:0

Shuai Peng (Chiny, Q) – Varvara Lepchenko (Stany Zjednoczone, LL) 6:2, 7:6(5)

Lin Zhu (Chiny) – Xinyu Wang (Chiny, Q) 6:3, 6:4

Caty McNally (Stany Zjednoczone, WC) – Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 6:4, 6:1