Williams w 96. finale!

/ Jakub Karbownik , źródło: www.wtatennis.com /własne, foto: AFP

Serena Williams pokonała Marie Bouzkovą 1:6, 6:3, 6:3 w półfinale turnieju w Toronto. Rywalką Amerykanki w 96. finale w karierze będzie Bianca Andreescu. 

Kanadyjka jako pierwsza zapewniła sobie awans do niedzielnego finału i jest pierwszą od półwiecza tenisistką gospodarzy, która zagra o tytuł. Jej rywalką będzie Serena Williams. Amerykanka w sobotnim meczu, którego stawką był finał, pokonała Marie Bouzkovą. Nie obyło się jednak bez kłopotów.

W pierwszej odsłonie pojedynku Amerykanka zrobiła 18 niewymuszonych błędów. Sprawiło to, że Bouzkova trzykrotnie przełamała podanie rywalki i wygrała seta 6:1. W drugiej partii Czeszka, dla której był to pierwszy półfinał turnieju tej rangi w karierze, kontynuowała swój marsz. Jednak przy wyniku 3:2 została zatrzymana. 23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa zaczęła grać solidniej, dokładniej, co przełożyło się na rezultat. Wygrała cztery gemy z rzędu i doprowadziła do wyrównania w meczu. W trzeciej partii trwał koncert trzykrotnej mistrzyni Rogers Cup. Co prawda na początku musiała bronić trzykrotnie podania, ale potem już okazała się nie do zatrzymania i wygrała 500. spotkanie na kortach twardych w karierze.

Dla Amerykanki będzie to pierwszy niewielkoszlemowy finał od maja 2016 roku, kiedy pokonała Madison Keys w Rzymie.


Wyniki

Półfinał singla:

Serena Williams (USA, 8) – Marie Bouzkova (Czechy, Q) 1:6, 6:3, 6:3