Williams zagra z obrończynią tytułu

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W poniedziałek rozpoczęły się zmagania w turnieju Western & Southern Open. Do drugiej rundy awansowały Aryna Sabałenka, Maria Sakkari i Elise Mertens. Serię czterech porażek z rzędu przerwała Venus Williams.

Amerykańska gwiazda pokonała Lauren Davis. Siedmiokrotna mistrzyni wielkoszlemowa w piątym gemie jako pierwsza odebrała podanie rywalce, dzięki czemu odskoczyła na 4:2. Młodsza z reprezentantek gospodarzy szybko odrobiła jednak stratę. W końcówce gra była bardzo wyrównana, obie tenisistki miały w niej swoje szanse, ale więcej zimnej krwi zachowała starsza z sióstr Williams i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej partii była liderka światowego rankingu kontrolowała już przebieg gry i straciła tylko dwa gemy.

Venus Williams zmierzy się teraz z obrończynią tytułu, Kiki Bertens.

Pierwsze rywalki poznały również Elina Switolina i Naomi Osaka. Ukrainka zmierzy się z Elise Mertens, która wyeliminowała Catherine McNally, a turniejowa „dwójka” zagra z Aliaksandrą Sasnowicz. Białorusinka w trzech setach pokonała Astrę Sharmę.

W poniedziałek jako jedne z pierwszych miejsce w drugiej rundzie zawodów zapewniły sobie Aryna Sabałenka, Maria Sakkari , Weronika Kudermetowa i Julia Putincewa, która wygrała z Jeleną Ostapenko.