Wimbledon: Agnieszka zgodnie z planem

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka wyeliminowała z turnieju Magdalenę Rybarikovą, zwyciężając zasłużenie 6:3, 6:3.

Popularna Isia fatalnie rozpoczęła poniedziałkowe spotkanie, tracąc serwis już w pierwszym gemie. Chwilę później udało jej się jednak odrobić straty i wyjść na prowadzenie 4:1. Obie zawodniczki do końca seta utrzymywały własny serwis i partia zakończyła się rezultatem 6:3.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od serii trzech przełamań. Najpierw podanie rywalki wygrała Agnieszka, która straciła koncentrację w kolejnym gemie i pozwoliła Rybarikovej na wyrównanie. Już po chwili było jednak 2:1. W kolejnym gemie obie zawodniczki musiały przerwać grę z powodu kontuzji Słowaczki. Magdalena wróciła na kort i mimo problemów z kolanem starała się nawiązać wyrównaną walkę o kolejne punkty, co zaowocowało utrzymaniem podania i przełamaniem Polki. Isia szybko zdobyła rebreaka i do końca meczu nie pozwoliła sobie na następne wpadki, wygrywając 6:3, 6:3.

Trzecia rakieta świata w drugiej rundzie turnieju na trawiastych kortach w Londynie zmierzy się ze zwyciężczynią rywalizacji Venus Williams i Jeleną Wiesniną.

Agnieszka Radwańska (Polska, 3.) – Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:3, 6:3