Wimbledon. Alex De Minaur wycofał się z turnieju z powodu kontuzji

/ Julia Florkowska , źródło: https://www.atptour.com/en/news/de-minaur-wimbledon-2024-withdrawal, https://www.wimbledon.com/en_GB/video/media/6357387032112.html, foto: AFP

Australijczyk nie pojawi się na korcie centralnym w środowym spotkaniu z Novakiem Dżokoviciem. Serb awansuje walkowerem jako trzeci półfinalista.

Kontuzja zawodnika z Sydney okazała się na tyle poważna, że uniemożliwiła mu start w środowym ćwierćfinale. Zajmujący dziewiąte miejsce w rankingu Australijczyk ogłosił na konferencji prasowej, że nie będzie w stanie rywalizować z siedmiokrotnym mistrzem Dżokoviciem. Alex wyjaśnił, że pod koniec meczu czwartej rundy z Arthurem Filsem usłyszał głośny trzask w biodrze. Po badaniach okazało się, że uraz może się pogłębić, gdyby wyszedł ponownie na kort.

Jestem zdruzgotany, ale musiałem wycofać się z powodu kontuzji stawu biodrowego. Doznałem małego rozdarcia chrząstki włóknistej (…) Poczułem głośne trzaskanie podczas ostatnich trzech punktów mojego meczu z Filsem. Wczorajsze badanie potwierdziło, że to kontuzja z dużym ryzykiem pogorszenia się, gdybym wyszedł na kort – powiedział 25-letni tenisista z Australii.

Dżoković awansuje do półfinału, w którym zmierzy się z Amerykaninem Taylorem Fritzem lub z Włochem Lorenzo Musettim. Będzie próbował wyrównać rekord Rogera Federera, który zdobył osiem tytułów w grze pojedynczej mężczyzn. Docierając w tym roku do najlepszej czwórki, 37-letni Serb wyrównał rekord Federera, który wynosi 13 występów w półfinałach gry pojedynczej mężczyzn na Wimbledonie.


Wyniki

Ćwierćfinał gry pojedynczej:
Novak Dżoković (Serbia, 2) – Alex de Minaur (Australia, 9) walkower