Wilson

Wimbledon: amerykański duet wygrywa miksty

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

Mike Bryan i Lisa Raymond to zwycięska para w ostatnim tegorocznym spotkaniu wimbledońskiej rywalizacji. Amerykański duet pomścil tym samym niepowodzenia w deblowych zmaganiach mężczyzn i kobiet zza oceanu. 

Rozstawiona z numerem dwa para pokonała w decydującym o losach tytułu spotkaniu debel Leander Paes i Jelena Wiesnina. Mecz zakończył się rezultatem 6:3, 5:7, 6:4.

Mike Bryan odbił sobie tym samym porażkę w turnieju mężczyzn, w którym występował u boku swojego brata bliźniaka, Boba. Raymond natomiast z rywalizacją deblistek pożegnała się wraz z Liezel Huber.

Zwycięzcy turnieju mikstów będą prawdopodobnie stanowili o sile rerpezentacji Stanów Zjednoczonych, która w Londynie na pewno nie będzie narzekała na brak klasowych tenisistów i tenisistek. W amerykańskim składzie znajdują się takie nazwiska jak Serena Williams, Venus Williams, Liezel Huber, Bob Bryan, John Isner oraz Andy Roddick.

Możliwość gry u boku Lisy była wielką przyjemnością – powiedział po meczu Mike. – Ten mecz stał pod znakiem wzlotów i upadków. Mogliśmy wygrać w dwóch setach, jednak mój serwis został przełamany. Na szczęście Lisa utrzymywała wysoki poziom i pozwoliła mi sobie dorównać w końcówce, dzięki czemu wygraliśmy całe spotkanie.

Mike pomaga mi wznosić się na wyżyny. Dobrze się dogadujemy na korcie. Miałam olbrzymie wsparcie w jego returnach, serwisach czy też wolejach. Jesteśmy przyjaciółmi i cieszę się, że wygraliśmy ze soba kolejny tytuł – komplementowała partnera Lisa Raymond.


Wyniki

Finał miksta:
M. Bryan, L. Raymond (Stany Zjednoczone, 2) – L. Paes, J. Wiesnina (Indie, Rosja, 4) 6:3, 5:7, 6;4