Wimbledon. Berkieta zagra o ćwierćfinał turnieju juniorów

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Tomasz Berkieta pewnym krokiem przeszedł przez drugą rundę wimbledońskiego turnieju juniorów. W środowym meczu reprezentant Polski pokonał w dwóch setach Francuza Nathana Trouve.

Zawodnik rozstawiony z „czwórką” miał problemy z dobrym wejściem w mecz. Brekiecie brakowało skuteczności serwisowej, co skutkowało dwoma break pointami dla rywala w otwierającym gemie. Finalista tegorocznego Roland Garros obronił je, co wyraźnie napędziło naszego reprezentanta. W kolejnych gemach spisywał się bowiem coraz lepiej, a rywal miał coraz większe problemy z dotrzymaniem mu kroku. Trouve stracił serwis w czwartym gemie. Po uzyskaniu przełamania Polak kontynuował dobrą grę. Pozostał niezagrożony przy własnym serwisie do końca seta.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się niespodziewanie – od przełamania na korzyść reprezentanta Francji. Truve prowadził już 2:0, lecz od tamtego momentu Berkieta zaczął wychodzić z chwilowego kryzysu. Polak wygrał kolejne 4 gemy, dwukrotnie odbierając podanie przeciwnikowi. Nierozstawiony Francuz próbował odwrócić losy seta, lecz w gemach returnowych stać go było na wygrywanie maksymalnie dwóch punktów. Nasz rodak nie miał więc problemu z zamknięciem meczu, który rozstrzygnął się w mniej niż godzinę.

Tomasz Berkieta, który do tej pory nie stracił seta w turnieju juniorów, o najlepszą ósemkę imprezy zagra z reprezentującym Hiszpanię Rafaelem Jodarem.