Wimbledon. Bez byłego trzeciego tenisisty świata na starcie

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Dominic Thiem nie wystąpi podczas tegorocznego Wimbledonu. Nieobecność Austriaka to pokłosie kłopotów zdrowotnych z jakimi boryka się tenisista z Wiener Neustadt.

Przed rokiem podczas turnieju na Majorce, który był elementem przygotowań Austriaka do rywalizacji na kortach Wimbledonu, Thiem doznał kontuzji nadgarstka. To sprawiło, że potrzebna była operacja, a następnie rehabilitacja. Od tamtej pory były trzeci tenisista świata nie może powrócić do pełni sprawności. W siedmiu turniejowych startach doznał siedem porażek. W czwartek zawodnik, który najdalej na Wimbledonie doszedł do czwartej rundy w 2017 roku, ogłosił, że w tym roku przy Church Road go zabraknie.

– Robię co w mojej mocy, aby powrócić do rywalizacji najszybciej jak to możliwe. Jednak zgodnie z informacjami jakie otrzymałem od lekarzy, mój rozbrat z tenisem może potrwać jeszcze kilka tygodni – możemy przeczytać w wiadomości jaką przekazał światu Dominic Thiem.

Miejsce Austriaka w drabince turnieju głównego zajmie Feliciano Lopez. Tegoroczny Wimbledon zostanie rozegrany w dniach 27.06-10.07.