Wimbledon. Biało-czerwoni już wiedzą kiedy czekają ich pierwsze mecze

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Czworo Polaków będzie rywalizować w singlu podczas rozpoczynającego się pierwszego lipca Wimbledonu. W rywalizacji pań zobaczymy Igę Świątek, Magdę Linette oraz Magdalenę Fręch. Z kolei u panów polscy kibice będą się emocjonować pojedynkami Huberta Hurkacza. Wszyscy nasi reprezentanci już wiedzą kiedy zostaną rozegrane ich mecze pierwszej rundy.

W ostatni czerwcowy piątek poznaliśmy drabinki rywalizacji singlowej kobiet i mężczyzn. Tego samego dnia organizatorzy poinformowali jakie mecze zostaną rozegrane w dwa pierwsze dni turnieju. I tak w poniedziałek w planie gier znajdą się mecze tenisistek z dolnej połówki turniejowej drabinki oraz tenisiści z górnej części drabinki. Dzień później do gry wejdą zawodniczki z górnej połówki oraz panowie z dołu „tabelki”.

To wszystko oznacza, że drugi dzień tegorocznej edycji Wimbledonu będzie obfitował w polskie mecze. A wszystko za sprawą tego, że Iga Świątek, Magda Linette oraz Magdalena Fręch ulokowane są na górze turniejowej drabinki. Z kolei Hubert Hurkacz znalazł się w dolnej połówce singla mężczyzn. Tym samym również wrocławianina zobaczymy na kortach przy Church Road drugiego dnia imprezy.