Wimbledon. Dramatyczny koniec Sereny Williams

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto:

Na pierwszej rundzie zakończyła swój występ w Wimbledonie 2021 Serena Williams. Amerykańska tenisistka doznała kontuzji i ze łzami w oczach opuszczała kort centralny.

23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa bardzo dobrze rozpoczęła pojedynek przeciwko Aljaksandrze Sasnowicz. Tenisistka zza Oceanu prowadziła 3:1, gdy przy wyniku 15:15 się poślizgnęła. Po przegranym gemie poprosiła o pomoc fizjoterapeuty. Jednak interwencja poza kortem na niewiele się zdała. W siódmym gemie młodsza z sióstr Williams poddała mecz.

Była liderka ze łzami w oczach opuszczała kort centralny. A towarzyszyła jej owacja na stojąco zgromadzonej publiczności. Jest to pierwsza porażka Sereny Williams w dwudziestym pojedynku pierwszej rundy przy Church Road 19. Zarazem jest to drugi raz w historii wielkoszlemowych spotkań Amerykani gdy oddała mecz walkowerem. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w 1998 roku.

– Gra na korcie centralnym Wimbledonu to niesamowite przeżycie. Tym bardziej że to mój pierwszy raz tej arenie i jeszcze przeciwko takiej rywalce. Szkoda, że to wszystko tak się skończyło. Życzę Serenie szybkiego powrotu do zdrowia – podsumowała wydarzenia na korcie Aljaksandra Sasnowicz.