Wimbledon. Druga runda nie dla Jana Zielińskiego i Hugo Nysa

/ Julia Florkowska , źródło: własne, foto: Peter Figura

Polak i Monakijczyk odpadli w pierwszej rundzie Wimbledonu. Jan Zieliński i Hugo Nys ulegli parze argentyńsko-jamajskiej, przegrywając 3:6, 6:3, 6:7(5). W niezwykle wyrównanym meczu Dustin Brown i Sebastian Baez okazali się skuteczniejsi i to oni awansowali dalej w wielkoszlemowej rywalizacji.

Pierwsze spotkanie w deblu Polaka z Monakijczykiem opóźnił deszcz, który już w tej edycji turnieju nie raz pokrzyżował plany organizatorom. Było to do tej pory pierwsze spotkanie panów w takiej konfiguracji, choć Jan ze zmiennym szczęściem miał okazję zmierzyć się osobno z każdym z przeciwników w tym roku. Polsko-monakijska para była rozstawiona z numerem 14.

Bezproblemowo rozpoczęło się spotkanie dla pary polsko-monakijskiej. Jan Zieliński pewnie wygrał swojego gema serwisowego do zera. Później gra toczyła się bez większych zaskoczeń – Jan i Hugo naprzemiennie z przeciwnikami zdobywali punkty przy swoich podaniach. Pierwszy break point poszedł na konto Polaka i Monakijczyka, którzy objęli prowadzenie 5:3. Niedługo potem Jan Zieliński asem serwisowym zakończył pierwszą część spotkania.

Drugi set nie rozpoczął się pomyślnie dla Polaka i Monakijczyka. Już w drugim gemie rywale z Jamajki i Argentyny zanotowali przełamanie, a chwilę później prowadzili 3:0 w drugiej partii. Chwilowa słabsza dyspozycja „naszej” pary i podwójny błąd serwisowy mogły mieć kluczowy wpływ na wynik. Mimo walki do końca, nie udało się im odwrócić losów drugiej części i Dustin Brown z Sebastianem Baezem wygrali drugą partię 6:3.

Trzeci set był niezwykle wyrównany i przypominał swoim przebiegiem pierwszą część spotkania. Wszystko wskazywało na to, że o wygranej rozstrzygnie super tie-break. Na początku Dustin Brown wykorzystał przestrzeń na korcie i precyzyjnie wycelował piłkę w stronę rywali, zdobywając pierwszą przewagę w dogrywce. Chwilę później przeciwnicy popełnili błąd i stracili przewagę. Argentyńczyk i Jamajczyk szybko odzyskali jednak kontrolę nad meczem i wypracowali bezpieczną przewagę 8:5. Polakowi i Monakijczykowi nie udało się odrobić strat i ostatecznie rywale awansowali do kolejnej rundy Wimbledonu.

Jan Zieliński powalczy jeszcze w mikście

To jednak nie koniec dzisiejszych zmagań Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Choć na co dzień grają razem w parze deblowej, jeszcze dziś zmierzą się ze sobą w mikście. Polak wystąpi w parze z Tajwanką Hsieh Su-wei, a Monakijczyk z Holenderką Demi Schuurs. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę ok.17.30, jako trzeci mecz na korcie numer 15.


Wyniki

Pierwsza runda gry podwójnej: 

S.Baez/D.Brown (Argentyna, Jamajka) – J. Zieliński/H.Nys (Polska, 14) 3:6,6:3, 7:6(5)