Wimbledon. Dżokovic i Zverev z awansem, Francuzi zachwycają

/ Marek Golba , źródło: własne, foto: AFP

Novak Dżokovic i Alexander Zverev odnieśli zwycięstwa w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Do następnej rundy awansowali również Daniił Miedwiediew i Holger Rune.

Nie było większych niespodzianek na kortach przy Church Road. Novak Dżokovic mierzył się z Alexeiem Popyrinem, który na początku sprawił mu trudności. Przełamał Serba w siódmym gemie i wygrał pierwszego seta. Wicelider rankingu ATP odrobił straty i wrzucił wyższy bieg. Od drugiego seta nie dał się przełamać, po czym wygrał całe spotkanie w czterech setach. W 1/8 finału zagra z rozstawionym z numerem czternastym Holgerem Rune, który odrobił stratę dwóch setów i wyeliminował kwalifikanta, Quentina Halysa.

W grze o tytuł pozostaje również Alexander Zverev. Niemiec pokonał Brytyjczyka Camerona Norrie’ego w trzech setach. Zverev obronił pięć piłek setowych, by ostatecznie zamknąć to spotkanie zwycięstwem w tie-breaku 17:15. Czwarty tenisista rankingu ATP po raz trzeci w karierze zagra w najlepszej szesnastce Wimbledonu. Jutro zagra z Taylorem Fritzem, turniejową „trzynastką”.

Miedwiediew ograł Struffa, trzech Francuzów w IV rundzie

Daniił Miedwiediew nie pozwolił wrócić do gry Janowi-Lennardowi Struffowi i pokonał Niemca w czterech setach. Rosjanin zaserwował dzisiaj 13 asów, z czego sześć w czwartej partii. W całym meczu tylko dwukrotnie stracił podanie, a sam wykorzystał pięć z jedenastu break pointów. O ćwierćfinał powalczy z Grigorem Dimitrowem.

Powody do zadowolenia mają Francuzi. Ugo Humbert dokończył spotkanie z Brandonem Nakashimą i wygrał spotkanie w tie-breaku czwartego seta. Tenisista z Metz wykorzystał dopiero szóstą piłkę meczową i wrócił do drugiego tygodnia Wimbledonu po pięciu latach.

Arthur Fils wrócił ze stanu 1:2 w setach i pokonał Romana Safiullina, ubiegłorocznego ćwierćfinalistę Wimbledonu. Dla pogromcy Huberty Hurkacza to najlepszy rezultat w Wielkim Szlemie. W następnym pojedynku zmierzy się z Alexem de Minaurem, który nie musiał dzisiaj wychodzić na kort. Jego rywal, Lucas Pouille, oddał mecz walkowerem z powodu kontuzji mięśni brzucha.

Giovanni Mpetshi Perricard przegrał w finale kwalifikacji z Maximem Janvierem, ale wszedł do głównej drabinki jako „lucky loser”. Dzisiaj wygrał z Emilem Ruusuvuorim w czterech setach i po raz pierwszy w karierze zagra w IV rundzie Wielkiego Szlema. Jest pierwszym „lucky loserem” od 1995 roku, który na Wimbledonie zagra w drugim tygodniu. W kolejnym meczu młody Francuz zmierzy się z Lorenzo Musettim.

III runda singla:

Novak Dżokovic (Serbia, 2) – Alexei Popyrin (Australia) – 4:6, 6:3, 6:4, 7:6(3)

Alexander Zverev (Niemcy, 4) – Cameron Norrie (Wielka Brytania) – 6:4, 6:4, 7:6(15)

Daniił Miedwiediew (5) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) – 6:1, 6:3, 4:6, 7:6(3)

Alex de Minaur (Australia, 9) – Lucas Pouille (Francja, Q) – walkower Francuza

Taylor Fritz (USA, 13) – Alejandro Tabilo (Chile, 24) – 7:6(3), 6:3, 7:5

Ben Shelton (USA, 14) – Denis Shapovalov (Kanada, PR) – 6:7(4), 6:2, 6:4, 4:6, 6:2

Holger Rune (Dania, 15) – Quentin Halys (Francja, Q) – 1:6, 6:7(2), 6:4, 7:6(4), 6:1

Ugo Humbert (Francja, 16) – Brandon Nakashima (USA) – 7:6(9), 6:3, 6:7(5), 7:6(6)

Lorenzo Musetti (Włochy, 25) – Francisco Comesana (Argentyna) – 6:2, 6:7(4), 7:6(3), 6:3

Arthur Fils (Francja) – Roman Safiullin – 4:6, 6:3, 1:6, 6:4, 6:3

Giovanni Mpetshi Perricard (Francja, LL) – Emil Ruusuvuori (Finlandia) – 4:6, 6:2, 7:6(5), 6:4

Roberto Bautista Agut (Hiszpania) – Fabio Fognini (Włochy) – 7:6(6), 3:6, 5:7, 7:6(1), 6:4