Wimbledon: gładka porażka Kubota

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: wimbledon.org, foto: AFP

Na drugiej rundzie zakończył występ w Wimbledonie Łukasz Kubot. Polak przegrał w trzech setach z Marinem Ciliciem i tylko w pierwszej partii toczył z Chorwatem wyrównaną walkę.

Nie udało się Łukaszowi Kubotowi powtórzyć sukcesu z Londynu sprzed roku, kiedy dotarł do czwartej rundy. Tym razem już drugi mecz był jego ostatnim. Marin Cilić dominował cały czas i wygrał zasłużenie.

Wyrównana walka trwała tylko w pierwszym secie. Kubotowi wychodziło wtedy wiele. Notował wysoką skuteczność pierwszego podania, wygrywał większość akcji przy siatce i miał sporo uderzeń kończących. Cilić grał podobnie, nikt nie miał żadnej okazji na przełamanie i o wszystkim zadecydował tie break, którego Chorwat wygrał do czterech.

Potem, niestety, obraz gry uległ zmianie. Cilić utrzymał swoją formę, a Polak znacznie obniżył loty. Fatalnie wyglądała sytuacja przy podaniu naszego tenisisty, który wygrał we własnych gemach zaledwie osiem punktów. Drugie osiem dołożył przy returnie, co łącznie dało mu dwa gemy. W trzecim secie było jeszcze gorzej. Kubot zapisał na koncie tylko dziesięć piłek! Po swoim drugim serwisie nie wygrał żadnej. Nie szło mu też przy siatce. Tym razem Cilić zwyciężył do jednego i zameldował się w trzeciej rundzie.


Wyniki

Druga runda singla:
Marin Cilić (Chorwacja, 16) – Łukasz Kubot (Polska) 7:6(4), 6:2, 6:1