Wimbledon. Hurkacz zagra w ćwierćfinale!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału Wimbledonu! Polak pokonał wicelidera rankingu Daniiła Miedwiediewa w pięciu setach. W walce o półfinał imprezy spotka się z Rogerem Federerem.

Mecz czwartej rundy między Hubertem Hurkaczem i Daniiłem Miedwiediewem rozpoczął się w poniedziałek około godziny 17:00. Z powodu opadów deszczu spotkanie zostało przerwane przy stanie 2:6, 7:6(2), 3:6, 4:3. Zawodnicy wrócili na kort o 14:30 polskiego czasu we wtorek. Hurkacz błyskawicznie uzyskał przewagę przełamania, a chwilę później domknął czwartą partię przy własnym serwisie.

Piąty set również rozpoczął się dobrze dla naszego reprezentanta. W trzecim gemie wykorzystał on pierwszą z trzech okazji na przełamanie i objął prowadzenie 2:1. Ta przewaga okazała się wystarczająca, ponieważ Polak do końca spotkania w pełni kontrolował własne gemy serwisowe i nie pozwolił przeciwnikowi wrócić do gry. W dziewiątym gemie Hurkacz wykorzystał pierwszą piłkę meczową na returnie i awansował do najlepszej ósemki zawodów.

W ćwierćfinale Hubert Hurkacz zmierzy się z Rogerem Federerem. Będzie to drugie spotkanie Polaka i Szwajcara. Z pewnością kibiców tenisa znad Wisły czeka w środę wiele emocji.

Czwarta runda singla

Hubert Hurkacz (Polska, 14) – Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) 2:6, 7:6(2), 3:6, 6:3, 6:3