Wimbledon.Iga Świątek dostąpi zaszczytu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wimbledon.com, foto: AFP

Iga Świątek już wie kiedy rozpocznie rywalizację podczas tegorocznej edycji Wimbledonu. Pierwszy mecz liderki rankingu WTA we wtorek na korcie centralnym.

Tradycją wimbledońskich kortów jest to, że zmagania na głównej arenie w pierwszym dniu turnieju inauguruje obrońca tytułu, a dzień później to samo czyni broniąca tytułu wśród pań. Tym samym pierwszymi, którzy w poniedziałek o 14:30 wyjdą na Kort Centralny będą Novak Dżoković i Soon-woo Kwon. We wtorek do gry powinna przystąpić Ashleigh Barty, ale ponieważ mistrzyni Wimbledonu z 2021 zakończyła karierę, jej miejsce zajmie kto inny. Pierwszy wtorkowy mecz rozegra Iga Świątek, czyli liderka rankingu, a jej rywalką będzie Jana Fett.

Jeżeli chodzi o mecze pozostałych reprezentantów, kiedy rozpoczną zmagania jeszcze nie wiemy. W tegorocznej edycji londyńskiego szlema mamy w sumie siedmioro biało-czerwonych. Obok Igi Świątek są to Magda Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska. Z kolei u panów do rywalizacji przystąpią Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.