Wimbledon. Iga Świątek udanie rozpoczyna turniej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek pewnie pokonała Su-wei Hsieh w pierwszej rundzie Wimbledonu. Polka w dwóch setach pokonała reprezentantkę Tajwanu, dzięki czemu po raz pierwszy w karierze zagra w drugiej rundzie seniorskiego turnieju na kortach przy Church Road.

Iga Świątek świetnie rozpoczęła mecz z Su-wei Hsieh, bo już w pierwszym gemie przełamała doświadczoną rywalkę. Była później bliska powiększenia swojej przewagi, ponieważ miała cztery break-pointy na 3:0, ale Tajwanka zdołała się obronić. Mimo wszystko Polka kontrolowała wydarzenia na korcie. Prezentowała dokładną, skuteczną grę. Dzięki temu prowadzenie utrzymała bez większych problemów do końca wygranej 6:4 partii.

Drugi set zaczął się identycznie, bo od breaka na korzyść Polki, lecz tym razem rywalka zdołała natychmiast odrobić stratę. W tym fragmencie rywalizacji nasza tenisistka popełniła kilka błędów, ale szybko opanowała sytuację. Dzięki temu po kilkunastu minutach znów uciekła rywalce, przełamując na 3:2. Bardzo dobrze funkcjonował serwis Świątek, z czym ostatnio miewała problemy. Dzięki temu tym razem utrzymała już bez problemu przewagę i zagra w drugiej rundzie Wimbledonu. Jej kolejną rywalką będzie albo Czeszka Marie Bouzkova, albo Rosjanka Wera Zwonariewa.

Iga Świątek (Polska, 7) – Su-wei Hsieh (Tajwan) 6:4, 6:4