Wimbledon. Iga Świątek z awansem do trzeciej rundy!

Iga Świątek pokonała Leslay Pattinamę Kerkhove w meczu drugiej rundy zmagań singlowych na Wimbledonie. Tym samym Polka wygrała 37. mecz z rzędu.

Po tym jak w środę z rywalizacją singlową na kortach Wimbledonu pożegnały się Magda Linette, Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska, dzień później do gry przystąpiły nasze ostatnie dwie reprezentantki – Iga Świątek i Magdalena Fręch. Jako pierwsza awans uzyskała łodzianka, a niedługo później dołączyła do niej liderka rankingu WTA. Chociaż mistrzyni Roland Garros 2020 nie przyszło to łatwo. Podczas spotkania z klasyfikowaną 137 pozycji niżej rywalką spędziła na korcie 124 minuty.

W premierowej odsłonie najlepsza polska tenisistka nie mogła odnaleźć rytmu gry. To sprawiło, że popełniała dużo błędów i Holenderka jako pierwsza uzyskała przewagę przełamania. Kolejne dwa gemy ponownie zanotowały na swych kontach odbierające, a „breaki” w ósmym i dziesiątym gemie sprawiły, że to Polka wygrała pierwszego seta. W drugiej partii obie panie miały tylko trzy szanse na przełamanie, jedyną swoją wykorzystała Pattinama Kerhove i to sprawiło, że do rozstrzygnięcia, która zawodniczka powalczy w trzeciej rundzie, potrzebny był decydujący set. W nim gemy były równie wyrównane. Ostatecznie to nasza tenisistka wykorzystując pierwszą okazję uzyskała przełamanie, aby jeszcze przed zmianą stron podwyższyć na 4:1. Co prawda Pattinama Kerkhove wygrała jeszcze dwa gemy, ale ostatecznie to turniejowa „jedynka” powalczy w kolejnej rundzie.

W sobotę rywalką Igi Świątek będzie Alize Cornet. Będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

Iga Świątek (Polska, 1) – Lesley Pattinama Kerkhove (Holandia, LL) 6:4, 4:6, 6:3