Wimbledon. Im dalej, tym szybciej. Iga Świątek w czwartej rundzie

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek odniosła kolejne błyskawiczne zwycięstwo. Tym razem Polka odprawiła Irinę-Camelię Begu i zameldowała się w czwartej rundzie Wimbledonu 2021. Nasza tenisistka oddała rywalce tylko jednego gema.

Iga Świątek kolejny raz udowodniła, że coraz lepiej czuje się na trawie. W poprzednich dwóch meczach spędziła na korcie 2 godziny i 18 minut. Dziś dołożyła następne szybkie zwycięstwo i wyeliminowała Irinę Camelie Begu w 55 minut. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek, ale od samego początku widoczna była dominacja i przewaga Polki. Mistrzyni Roland Garros 2020 grała ofensywnie, przeważała w każdym elemencie gry i nie pozwalała rywalce na nawiązanie walki. Świątek objęła prowadzenie 5:0 i do tego momentu Begu zdobyła zaledwie cztery punkty. W tym samym czasie Karolina Pliszkova i Tereza Martincova, które rozpoczęły pojedynek o tej samej godzinie zdążyły rozegrać tylko dwa gemy. Przy stanie 0:5 Rumunka zaczęła spisywać się nieco lepiej, poprawiła serwis i dzięki temu zdobyła honorowego gema. W siódmym gemie starsza z tenisistek miała trzy szanse na przełamanie naszej reprezentantki, ale ta wybroniła się w świetnym stylu i po 26 minutach zapisała partię otwarcia na swoje konto.

Druga odsłona miała podobny przebieg. To Świątek nadawała tempo gry i miała inicjatywę w wymianach, natomiast w grze Begu dominowały głównie błędy i nie była ona w stanie zagrozić Polce, która szybko spychała przeciwniczkę do defensywy. W efekcie 20-latka z Raszyna nie straciła gema w drugim secie i pierwszy raz w karierze zagra w czwartej rundzie londyńskiego szlema.

Świątek powalczy o ćwierćfinał imprezy z lepszą z pary Garbine Muguruza – Ons Jabeur.