Wimbledon. Jasmine Paolini rywalka Donny Vekić

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Jasmine Paolini pokonała Emmę Navarro 6:2, 6:1 w drugim tegorocznym ćwierćfinale rywalizacji pań na Wimbledonie. Tym samym to Włoszka będzie rywalką Donny Vekić w meczu, którego stawką będzie awans do finału.

Po dotarciu do finału Roland Garros 2024 reprezentantka Włoch prezentuje bardzo wysoką formę również na kortach trawiastych w stolicy Anglii. Mówiąca po polsku zawodniczka w drugim wtorkowym ćwierćfinale oddała jedynie trzy gemy Emmie Navarro. Chociaż początek spotkania należał do tenisistki zza Oceanu.

Rozstawiona z numerem „19” zawodniczka najpierw wygrała swego pierwszego gema serwisowego, nie tracąc punktu, a następnie przełamała serwis Paolini. Jednak od stanu 2:1 Amerykanka przegrała pięć kolejnych gemów, a tym samym premierową partię meczu ćwierćfinałowego. Również w drugim secie to zawodniczka z Nowego Jorku jako pierwsza miała szanse by odebrać serwis Włoszce. Ta jednak najpierw wyszła z opresji, a następnie rozpoczęła serię wygranych gemów z rzędu. Ostatecznie po niespełna godzinie gry Jasmine Paolini zameldowała się w drugim z rzędu półfinale imprezy wielkoszlemowej.

Mecz między Włoszką oraz Donną Vekić będzie czwartym spotkaniem obu zawodniczek. Dotychczasowy bilans jest korzystny dla tenisistki z południa Europy, która wygrała dwa z tych meczów. W przypadku wygranej Paolini, powtórzy ona osiągnięcie Sereny Williams z 2016. Przed ośmioma laty Amerykanka jako ostatnia zameldowała się w finałach Roland Garros i Wimbledonu w jednym roku.

 


Wyniki

Ćwierćfinał:

Jasmine Paolini (Włochy, 7) – Emma Navarro (USA, 19) 6:2, 6:1