Wimbledon. Kapitalny mecz Linette! Pokonała faworytkę!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Rewelacyjny mecz w drugiej rundzie Wimbledonu ma za sobą Magda Linette! Polka w świetnym stylu pokonała półfinalistkę poprzedniej edycji Elinę Switolinę. Poznanianka prezentowała niezwykle skuteczny ofensywny tenis, a i w defensywie radziła sobie znakomicie.

Dotychczasowe pojedynki Magdy Linette z Eliną Switoliną kończyły się pewnymi, dwusetowymi zwycięstwami Ukrainki. Mimo że w tym sezonie rozstawiona z trójką tenisistka nie prezentuje swojej najlepszej dyspozycji, a Polka wręcz przeciwnie, to wciąż tenisistka z Odessy była zdecydowaną faworytką tego spotkania. W końcu przed dwoma laty dotarła w Londynie do półfinału.

Dobrze Ukrainka rozpoczęła też czwartkowe spotkanie, przełamując podanie Polki. Jednak były to przysłowiowe „miłe złego początki”. Kolejne gemy padały łupem Magdy Linette, która prezentowała się kapitalnie. Bardzo dobrze wykorzystywała geometrię kortu. Posyłała na drugą stronę mnóstwo trudnych do odbioru piłek. Sama natomiast wszystko skutecznie odbierała. Dzięki temu bez większych problemów wygrała pierwszą partię 6:3. Ponadto, mogła się pochwalić 17 zagraniami kończącymi, przy zaledwie trzech rywalki!

Słynąca ze świetnej gry w defensywie Switolina nie radziła sobie z niezwykle dokładną w tym meczu Polką. Przy podaniu naszej reprezentantki nie miała wiele do powiedzenia. Kiedy już zdołała wywalczyć sobie szanse na przełamanie w ósmym gemie, Linette fantastycznie się wybroniła. Mimo wszystko Ukrainka nawiązała w drugim secie bardziej wyrównaną walkę, dzięki dobrej skuteczności własnego serwisu. Skapitulowała dopiero w dziewiątym gemie, dzięki czemu poznanianka znalazła się o jeden wygrany gem serwisowy od trzeciej rundy. Udało się to bez straty punktu i sensacja stała się faktem! Teraz zagra z Hiszpanką Paulą Badosą.


Wyniki

Magda Linette (Polska) – Elina Switolina (Ukraina, 3) 6:3, 6:4