Wimbledon. Kawa o krok od turnieju głównego

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Katarzyna Kawa pokonała Sophie Chang i zagra o awans to turnieju głównego na kortach All England Club.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Amerykanka, która odskoczyła na 2:0. Pięć następnych gemów padło jednak łupem polskiej tenisistki. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych zdołała jeszcze odrobić stratę jednego przełamania i zbliżyła się na 4:5, ale w dziesiątym gemie Kawa wykorzystała atut własnego podania i zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

W drugiej partii wyrównana walka toczyła się tylko na początku. Od stanu 1:2 zawodniczka trenująca z Poznaniu wygrała pięć kolejnych gemów i po 78 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

O awans do turnieju głównego Katarzyna Kawa zagra albo z Lucrezią Stefani albo z Leolią Jeanjean.