Wimbledon: klęska Domachowskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: wimbledon.org, foto: AFP

Cztery gemy zdobyła w pierwszej rundzie eliminacji do Wimbledonu Marta Domachowska. Polka przegrała z 17-letnią Madison Keys, sklasyfikowaną w trzeciej setce rankingu.

Niezwykle krótko trwała przygoda Marty Domachowskiej z Wimbledonem 2012. Wydawało się, że z młodą Amerykanką, która nigdy nie grała w turnieju głównym w Londynie, a w wielkoszlemowych imprezach wystąpiła tylko dwukrotnie, powinna sobie poradzić. Nie tylko sobie nie poradziła, ale przegrała bardzo wyraźnie.

W pierwszym secie Polka zdobyła gema na samym początku, wyrównując stan meczu na 1:1. Miała nawet szansę na przełamanie Keys, ale jej nie wykorzystała. A potem na korcie istniała już tylko Amerykanka, która wygrała pięć gemów z rzędu i całego seta. Nieco lepiej wyglądał drugi set, bo do stanu 3:3 obie panie szły łeb w łeb, bez przełamań. Końcówka należała jednak do 17-latki, która dwukrotnie odebrała serwis naszej tenisistce i wyrzuciła ją z turnieju.