Wimbledon. Kolejna Polka w drugiej rundzie rywalizacji dziewcząt

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: Agencja Pressaro

Weronika Ewald dołączyła do Olivii Lincer i awansowała do drugiej rundy juniorskiego Wimbledonu. Polka pokonała w trzech setach reprezentantkę gospodarzy, Hephzibah Oluwadare.

Weronika Ewald jako jedyna wśród wszystkich polskich juniorów i juniorek rozpoczęła zmagania w turnieju głównym w niedzielę. W sobotę awans do drugiej rundy zapewniła sobie już inna reprezentantka Polski, Olivia Lincer. W rywalizacji chłopców awansował natomiast Martyn Pawelski. Dla Weroniki Ewald niedzielny mecz był już trzecim w ciągu kilku dni, jako że musiała przejść przez kwalifikacje.

Pojedynek Polki z Hephzibah Oluwadare rozpoczął się od serii gemów wygrywanych przez returnującą zawodniczkę. Jako pierwsza podanie utrzymała dopiero w piątym gemie Brytyjka, która chwilę później objęła prowadzenie 4:2. Był to, na szczęście dla polskich kibiców tenisa, ostatni gem wygrany przez Oluwadare w tej odsłonie. W konsekwencji pierwszy set padł łupem Polki 6:4. Druga odsłona również zaczęła się od prowadzenia 14-letniej reprezentantki gospodarzy. W tej części meczu tenisistka występująca w imprezie z dziką kartą nie wypuściła już jednak prowadzenia z rąk i wygrała 6:2. Trzecia partia miała niemal bliźniaczy przebieg do pierwszej. W niej także do pewnego momentu sytuacja wyglądała korzystniej dla rywalki. Od stanu 2:4 cztery gemy z rzędu powędrowały jednak na konto naszej tenisistki, co było równoznaczne z jej zwycięstwem w tym spotkaniu.

Juniorskie rozgrywki są wprawdzie nieco w cieniu głównego turnieju wielkoszlemowego, lecz również przyciągają na trybuny kibiców, także tych znanych. Poczynania Weroniki Ewald obserwowali dziś między innymi Agnieszka Radwańska i Dawid Celt oraz przyjaciel polskiego tenisa, Nick Brown. W następnej rundzie nasza tenisistka zmierzy się z turniejową trójką, Czeszką Nikolą Bartunkovą.

Pierwsza runda singla dziewcząt

Weronika Ewald (Polska, Q) – Hephzibah Oluwadare (Wielka Brytania, WC) 6:4, 2:6, 6:4