Wimbledon. Koniec przygody Mai Chwalińskiej

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Maja Chwalińska nie powtórzy zeszłorocznego wyniku osiągniętego na kortach Wimbledonu. We wtorkowym pojedynku pierwszej rundy kwalifikacji do londyńskiego turnieju Polka uległa Carole Monnet.

Przed rokiem 21-letnia wówczas Polka po raz pierwszy w karierze przebrnęła przez kwalifikacje imprezy Wielkiego Szlema. Występ zakończyła po przegranej w meczu drugiej rundy imprezy rozgrywanej na kortach trawiastych. W tym roku bielszczanka nie powtórzy najlepszego wyniku podczas imprezy wielkoszlemowej.

Szósta obecnie rakieta naszego kraju w rankingu WTA zajmuje taką pozycję w zestawieniu najlepszych tenisistek świata, że nie ma szans na występ nawet w eliminacjach jednej z czterech najważniejszych imprez sezonu. Jednak Polka skorzystała z tak zwanego „zamrożonego rankingu” i mogła zagrać na kortach w Roehampton.

Rywalką naszej reprezentantki była tenisistka francuska Carole Monnet. Panie dotychczas spotkały się raz. W styczniu 2022 podczas turnieju ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów na nawierzchni twardej w tunezyjskim Monastyrze górą była Polka, wygrywając 6:4, 6:3. Tym razem tenisistka „trójkolorowych” udanie się zrewanżowała, oddając naszej zawodniczce cztery gemy. W partii otwarcia Polka tylko raz wygrała swe podanie. W drugiej odsłonie kluczowy okazał się gem po pierwszej zmianie stron. Wówczas Monnet ponownie przełamała polską tenisistkę. Wypracowaną przewagę utrzymała do końca spotkania.

Porażka Mai Chwalińskiej oznacza, że w trzecim tegorocznym turnieju Wielkiego Szlema będziemy mieć czworo reprezentantów. W rywalizacji pań wystąpią: Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch. Z kolei w turnieju singlowym panów zagra Hubert Hurkacz. Tegoroczny Wimbledon rozpoczyna się 3 lipca i potrwa do 16 dnia lipca.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji:

Carole Monnet (Francja) – Maja Chwalińska (Polska) 6:1, 6:3