Wimbledon. Koniec przygody Mai Chwalińskiej

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Na drugiej rundzie zakończyła swój wielkoszlemowy debiutancki występ w turnieju głównym Maja Chwalińska. Polka w środowym meczu drugiej rundy uległa w trzech setach Amerykance Alison Riske, chociaż mecz rozpoczął się dla naszej zawodniczki bardzo dobrze.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Bielszczanka w tegorocznym Wimbledonie po raz pierwszy przeszła eliminacje i zadebiutowała w drabince turnieju głównego imprezy wielkoszlemowej. Po tym jak w meczu pierwszej rundy sklasyfikowana na 170. pozycji zawodniczka pokonała Katarinę Siniakovą, w środę przyszło jej się zmierzyć z jedną z rozstawionych. Rywalką naszej reprezentantki była Alison Riske-Amritraj. Amerykanka to ćwierćfinalistka imprezy sprzed trzech lat. W tegorocznej edycji jest rozstawiona z numerem „28”.

Jednak to nie wystraszyło młodej Polki. Po tym jak wykorzystała drugą szansę na przełamanie podania rywalki oraz wygrała dwa swoje gemy serwisowe, na tablicy wyników widniał rezultat 3:0. Wypracowanej przewagi nie oddała już do końca i objęła prowadzenie w meczu. Druga odsłona się zaczęła równie obiecująco jak pierwsza. Chwalińska odebrała serwis Amerykanki już w gemie otwarcia. Jednak były to dobre złego początki. Kolejne dwanaście gemów powędrowały do zawodniczki z Pitsburgha i to ona powalczy w trzeciej rundzie. W tej stanie na przeciwko Marie Bouzkovej, która wygrała 6:0, 6:3 z Ann Li.

 


Wyniki

Druga runda singla:

Alison Riske-Amritraj (USA, 28) – Maja Chwalińska (Polska, Q) 3:6, 6:1, 6:0