Wimbledon. Krawczyk i Skupski obronili tytuł

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Pierwszymi mistrzami tegorocznej edycji zawodów na kortach All England Club zostali Desirae Krawczyk i Neal Skupski. Amerykanka i Brytyjczyk w dwóch seta pokonali Samanthę Stosur i Matthew Ebdena, dzięki czemu powtórzyli swoje ubiegłoroczne osiągnięcie.

Na początku spotkania obie pary pilnowały własnych serwisów. O losach tej części meczu zadecydowało przełamanie, które duet amerykańsko-brytyjski zdobył na 6:4.

Australijczycy ruszyli do ataku na początku drugiej odsłony spotkania i odebrali podanie rywalom w trzecim gemie. Krawczyk i Skupski nie pozwolili jednak rozpędzić się rywalom i wygrali cztery kolejne gemy. Reprezentant gospodarzy i jego partnerka utrzymali nerwy na wodzy do samego końca. W dziewiątym gemie wykorzystali atut własnego podania i po godzinie i 27 minutach gry mogli cieszyć się z obrony tytułu, którzy zdobyli przed rokiem.

Krawczyk i Skupski są pierwszym duetem, który obronił tytuł na kortach Wimbledonu w grze mieszanej od czasów Heleny Sukovej i Cyrila Suka. Czesi byli najlepsi w Londynie w 1996 i 1997 roku.

Desirae Krawczyk ma w tym roku wciąż jeszcze szanse na zwycięstwo w grze podwójnej. Leworęczna tenisistka i Danielle Collins w półfinale debla zmierzą się z Elise Mertens i Shuai Zhang. Amerykanki rundę wcześniej wyeliminowały Alicję Rosolską i Erin Routliffe.

Finał miksta

D. Krawczyk, N. Skupski (USA, Wlk. Brytania, 2) – S. Stosur, M. Ebden (Australia) 6:4 6:3