Wimbledon. Krecz Dimitrowa, Miedwiediew i Paul w ćwierćfinale

/ Marek Golba , źródło: własne, foto: AFP

Daniił Miedwiediew i Tommy Paul awansowali do najlepszej ósemki Wimbledonu. Grigor Dimitrow przedwcześnie zakończył spotkanie z Rosjaninem z powodu kontuzji kolana, a Tommy Paul pokonał w trzech setach Roberto Bautistę Aguta.

Pechowo dzisiaj zakończyły się mecze na Korcie nr 1. Najpierw spotkania nie dokończyła Madison Keys, tym razem z kortu w pierwszym secie musiał zejść Grigor Dimitrow. Bułgar dobrze rozpoczął pojedynek i objął prowadzenie 3:0 z faworyzowanym Miedwiediewem, ale Rosjanin odrobił straty. W szóstym gemie półfinalista tego turnieju z 2014 roku poślizgnął się, co mocno odbiło się na jego dyspozycji. Dimitrow ponownie stracił podanie, a chwile później skorzystał z przerwy medycznej. Niestety długo nie oglądaliśmy go w akcji, ponieważ podczas dziewiątego gema, skreczował z powodu kontuzji kolana.

W ćwierćfinale Miedwiediew zagra z najwyżej rozstawionym Jannikiem Sinnerem. Będzie to dwunaste starcie pomiędzy zawodnikami, ale pierwsze na trawie. Rosjanin prowadzi 6-5, ale to Włoch wygrał ostatnie pięć pojedynków.

Tommy Paul zanotował życiowy wynik w Londynie. Na Korcie nr 2 Amerykanin wygrał z Roberto Bautistą Agutem 6:2, 7:6(3), 6:2. Zwycięstwo nie było ani przez moment zagrożone. Pierwszą partię wygrał 6:2, dwukrotnie przełamując rywala. Drugi set zakończył się tie-breakiem, gdzie Paul od stanu 3:3 wygrał cztery punkty z rzędu. W trzecim secie przełamał Hiszpana już w trzecim gemie wygrywającym skrótem. Później pokusił się o kolejne przełamanie, a asem serwisowym zakończył to spotkanie. Paul zaserwował 11 asów i wykorzystał pięć z siedmiu okazji na przełamanie.

Dla 13. rakiety świata to drugi wielkoszlemowy ćwierćfinał w karierze. Poprzednio dokonał tego podczas Australian Open 2023, kiedy dotarł do półfinału. O awans do najlepszej czwórki zagra z broniącym tytułu, Carlosem Alcarazem. Bilans jest remisowy (2-2), a większość pojedynków kończyła się na pełnym dystansie.