Wimbledon. Kubot i Melo w ćwierćfinale!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Nie zmęczyli się w walce o ćwierćfinał Łukasz Kubot i Marcelo Melo! Polak i Brazylijczyk mieli grać w poniedziałek z Lloydem Glasspoolem i Harrim Heliovaarą, ale ci wycofali się z turnieju. Przyczyną jest prawdopodobnie są jakieś dolegliwości Brytyjczyka.

Po dwóch udanych meczach teraz Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie musieli nawet wychodzić na kort. O ćwierćfinał mieli zagrać w poniedziałek z występującymi w Londynie dzięki dzikiej karcie Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Finem Harrim Heliovaarą. To mogłoby być ciekawe spotkanie, bo w pierwszej rundzie pokonali oni niespodziewanie rozstawionych z „10” Holendrów Wesley’a Koolhofa i Jeana-Juliena Rogera.

Kolejnej niespodzianki jednak nie sprawią, bo wycofali się z turnieju. Prawdopodobnie to Glasspool zmaga się z jakimś problemem, ponieważ jeszcze w piątek on i Jodie Burrage wycofali się z turnieju miksta. W ćwierćfinale rywalami Kubota i Melo będą najprawdopodobniej liderzy rankingu deblowego, czyli Chorwacji Nikola Mektić i Mate Pavić. Chyba że niespodziankę sprawią Bośniak Tomislav Brkić i Serb Nikola Cacić.


Wyniki

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 8) – Lloyd Glasspool, Harri Heliovaara (Wielka Brytania, Finlandia, WC) walkower