Wimbledon. Linette nie przeskoczyła Kerber.

/ Jakub Ślotała , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette zakończyła udział w tegorocznym Wimbledonie. W spotkaniu 2. rundy lepsza okazała się Niemka o polskich korzeniach – Angelique Kerber, która wygrała 6:3, 6:3.

Dwa sety w niespełna półtorej godziny to wynik, który nie do końca oddaje wyrównany poziom spotkania. Linette rozegrała bardzo dobry mecz, a jej tenis moógł się podobać wszystkim sympatykom dyscypliny. 34 winnery Polki to wynik lepszy, niż u niektórych panów, którzy grają na dystansie trzech setów. Niewymuszonych błędów było również sporo, aż 29, ale to nadal dodatni bilans. Dla porównania Kerber zakończyła mecz z wynikiem 13:16.

Pierwszy set przez większość czasu przebiegał pod znakiem zaciętej walki o każdego gema. Liczne punkty na przełamanie z każdej ze stron nie znajdowały przełożenia na wynik przez pierwsze siedem gemów. W ósmym słabszy moment serwisowy Linette wykorzystała Kerber i wyszła na prowadzenie 5:3. W kolejnym gemie utrzymała podanie bez większych problemów  i ustaliła wynik seta na 6:3.

Podobnie wyglądał drugi set. Po sześciu gemach mieliśmy wynik 3:3. Niestety podobieństwa miały swój ciąg dalszy i tak samo jak w pierwszej odsłonie, Niemka zagrała lepiej w kluczowym momencie i wygrała również 6:3. Niezależnie od wyniku, Linette pokazała się z dobrej strony. Walka na równych warunkach z byłą liderką rankingu oraz trzykrotną zdobywczynią Wielkiego Szlema to bez wątpienia powód do dumy. W kolejnej rundzie Kerber zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Udvardy – Mertens.

Angelique Kerber (Niemcy, 15) – Magda Linette (Polska) 6:3, 6:3