Wimbledon. Linette odwróciła losy spotkania z Anisimovą

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette, podobnie jak przed dwoma laty, pokonała Amandę Anisimovą na wimbledońskich kortach. Polka dość łatwo przegrała pierwszą partię, ale później odwróciła losy spotkania. W kolejnym meczu zmierzy się z Eliną Switoliną bądź Alison Van Uytvanck.

To było trzecie starcie Magdy Linette z Amandą Anisimovą. Co ciekawe ich pierwszy pojedynek miał miejsce w poprzedniej edycji Wimbledonu. Wówczas spotkały się w drugiej rundzie i w dwóch setach wygrała nasza reprezentantka. Drugi raz zmierzyły się w tym roku w Charleston w kwietniu. Tam górą była Amerykanka, która triumfowała w trzech setach.

Środowy mecz nieco lepiej rozpoczęła Polka. Niestety, mimo okazji, nie była w stanie przekuć swojej przewagi na korzystny wynik. W piątym gemie inicjatywę przejęła Anisimova. Wykorzystywała przeciętną dyspozycję serwisową poznanianki i skutecznie rozrzucała ją po korcie. W efekcie set otwarcia 6:2 wygrała niespełna 20-letnia zawodniczka z New Jersey.

Druga partia zaczęła się od breaka na korzyść Anisimovej, ale Linette szybko odrobiła stratę i wyraźnie poprawiła swoją grę. Dużo skuteczniej serwowała, ale też znakomicie potrafiła kontrować ofensywną grę rywalki.  W dalszej części seta obydwie zawodniczki grały trochę nierówno, co zaowocowało serią przełamań. Zwycięsko wyszła z niej jednak Polka. Serwując na 6:4 spisała się znakomicie, kapitalnie serwowała i asem doprowadziła do wyrównania.

Początek decydującej partii był popisem Linette. Polka dwukrotnie przełamała rywalkę i prowadziła już 3:0. Nasza reprezentantka była bliska perfekcji zarówno w ataku, jak i w obronie. Tymczasem Amerykanka popełniała coraz więcej błędów i wyraźnie opadła z sił. Być może zmagała się z jakimś problemem, bo po tych trzech gemach poprosiła o przerwę medyczną i zażyła jakieś leki. Po niej odrobiła jednego breaka, ale poprawa dyspozycji była bardzo chwilowa. Pozwoliła jej w zasadzie tylko na to, by nie przegrać seta do zera. Pięknym technicznym zagraniem, już przy pierwszej piłce setowej, Polka przypieczętowała swój triumf.

Magda Linette (Polska) – Amanda Anisimova (Stany Zjednoczone) 2:6, 6:4, 6:1