Wimbledon. Linette w drugiej rundzie, będą derby Wielkopolski

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette poszla w ślady Mai Chwalińskiej oraz Katarzyny Kawa i awansowała do drugiej rundy turnieju na kortach All England Club. Poznanianka dobrze wywiązała się z roli faworytki i w dwóch setach pokonała Fernandę Contreras Gomez.

W pierwszej partii reprezentantka Polski kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Oddała rywalce tylko jednego gema i pewnie objęła prowadzenie w meczu.

Druga odsłona spotkania była zdecydowanie bardziej wyrównana. Gra długo toczył się zgodnie z regułą własnego serwisu. O jej losach zadecydował pojedyncze przełamanie, które Linette zdobyła na 5:4. Po zmianie stron druga rakieta Polski wykorzystała atut własnego podanie i równo po godzinie gry zakończyła spotkanie.

Magda Linette o awans do trzeciej rundy zagra z Angelique Kerber. Niemka w dwóch setach pokonała Kristinę Mladenovic.