Wimbledon. Magdalena Fręch z kolejnym awansem!

Magdalena Fręch i Beatrize Haddad Maia zameldowały się w trzeciej rundzie rywalizacji deblowej Wimbledonu. Polka i Brazylijka w trzech setach uporały się z duetem słowacko-holenderskim i będą walczyć o ćwierćfinał.

Trzecia rakieta Polski rozgrywa niezwykły turniej na kortach Wimbledonu. Po tym jak w czwartek łodzianka awansowała do trzeciej rundy rywalizacji singlowej, dzień później ten sam etap zmagań osiągnęła w deblu. Wraz  Beatrize Haddad Maią polsko-brazylijski duet pokonał Viktorię Kuzmovą i Arantxę Rus. Podobnie jak w starciu pierwszej rundy, również tym razem potrzebne były trzy sety.

Losy pierwszej odsłony rozstrzygnęły się w siódmym gemie, kiedy pierwszą szansę na przełamanie serwisu wykorzystał nasz duet. Co prawda rywalki miały okazję, aby odrobić straty w dziesiątym gemie, ale ostatecznie to Polka i Brazylijka zamknęły seta przy pierwszej piłce setowej. Na początku drugiej partii Słowaczka i Holenderka ponownie były bliskie straty serwisu. Tym razem wyszły z opresji obronną ręką. Jednak co się nie udało w pierwszym gemie, Polka i Brazylijka dokonały w piątym. Nasz duet prowadził już 5:3, a w dziesiątym gemie miały nawet piłkę meczową. Kuzmova i Rus najpierw obroniły się przed zakończeniem meczu, po czym wygrały cztery kolejne gemy. Tym samym losy awansu rozstrzygnął trzeci set. Decydująca odsłona zaczęła się od wygranego gema przez Polkę i Brazylijkę przy serwisie rywalek. W kolejnych gemach rywalki miały jeszcze okazje, by odrobić stratę. Ostatecznie jednak im się to nie udało i pożegnały się z rywalizacją.

Rywalki w meczu 1/8 finału dla Magdaleny Fręch i Beatrize Haddad Mai wyłoni mecz między Nicol Melichar-Martinez i Elen Perez oraz Elisabettą Cocciaretto i Wiktorią Tomową.

Druga runda gry podwójnej:

M. Fręch, B. Haddad Maia (Polska, Brazylia) – V. Kuzmova, A. Rus (Słowacja, Holandia) 6:4, 5:7, 6:3