Wimbledon. Mistrz i debiutant wygrali pierwszy mecz

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Szymon Walków awansowali do drugiej rundy turnieju gry podwójnej na kortach All England Club. Polacy bez straty seta pokonali groźną parę Feliciano Lopez i Maxime Cressy.

W pierwszej partii wyrównana walka toczyła się tylko na początku. Od stanu 2:2 zawodnicy pochodzący z Dolnego Śląska wygrali cztery gemy z rzędu i pewnie objęli prowadzenie w meczu.

Druga odsłona tego spotkanie była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Biało-Czerwoni rozpędzenie po wygranej w pierwszym secie, dzięki przełamaniu w trzecim gemie odskoczyli na 3:1, ale tym razem rywale zdołali szybko odrobić stratę. Później gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do wyniku 5:5. Kubot i jego czternaście lat młodszy partner bardzo dobrze spisali się w końcówce tej części meczu i najpierw w jedenastym gemie odebrali podanie przeciwnikom, a po zmianie stron pewnie zakończyli partię przy własnym serwisie.

Trzecia partia miała podobny przebieg do pierwszej. Para amerykańsko-hiszpańska potrafiła stawić opór naszym tenisistom, ale tylko na początku. Polacy ewidentnie nie chcieli dopuścić do tego, żeby mecz trzeba było przerywać z powodu zapadających ciemności i jako pierwsi zdobyli „breaka” w siódmym gemie. Lopez i Cressy mieli szansę, żeby błyskawicznie odrobić stratę, ale jej nie wykorzystali. Chwilę później ponownie nie byli wstanie utrzymać podania i po godzinie i 48 minutach gry reprezentanci Polski mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

O miejsce w kolejnej rundzie Łukasz Kubot i Szymon Walków, dla którego środowy mecz był debiutem w Wimbledonie, zagrają albo z Steve’em Johnsonem i Samem Querreyem albo z Ivanem Dodigiem i Austinem Krajickiem.

Pierwsza runda debla

Ł. Kubot, Sz. Walków (Polska) – M. Cressy, F. Lopez (USA, Hiszpania) 6:2 7:5 6:3