Wimbledon. Nadal nie bez kłopotów, Lopez z rekordem, ale bez wygranej

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Rafael Nadal pokonał w czterech setach Francisco Cerundolo i zrobił pierwszy krok w kierunku trzeciego w tym roku triumfu w turnieju wielkoszlemowym. Do kolejnej rundy awansował również drugi najwyżej rozstawiony tenisista w dolnej połówce drabinki, Stefanos Tsitsipas. Rekordowego osiągnięcia w imprezach wielkoszlemowych zwycięstwem we wtorkowym meczu nie uczcił Feliciano Lopez.

Rywalem hiszpańskiego tenisisty w meczu pierwszej rundy tegorocznego Wimbledonu był Bottic van den Zandschulp. Rozstawiony z numerem „21” Holender nie miał większych problemów, aby pokonać Hiszpana. Mimo to, ten występ na długo zapadnie w pamięci zarówno kibiców jak i samego tenisisty z Toledo. A to za sprawą rekordu jaku udało mu się ustanowić. Wychodząc we wtorek na kort, został pierwszym tenisistą, który w każdej z imprez wielkoszlemowych wystąpił co najmniej dwudziestokrotnie.

Swój rekord w liczbie wygranych turniejów wielkoszlemowych próbuje w Londynie śrubować Rafael Nadal. Hiszpan, który w tym roku już nie miał sobie równych w Melbourne i Paryżu, w Londynie spróbuje sięgnąć po 23. triumf w imprezie Wielkiego Szlema. Pierwszy krok w tym kierunku zrobił pokonując w czterech setach Francisco Cerundolo. Wygrana z Argentyńczykiem była 306. wygranym meczem Nadala w imprezach Wielkiego Szlema. Tym samym tenisista z Majorki zrównał się w liczbie wygranych spotkań z Martiną Navratilova. Wyprzedzić Amerykankę spróbuje w meczu przeciwko Ricardasowi Bernakasowi.

W drugiej zameldował się już również drugi najwyżej rozstawiony tenisista dolnej połówki drabinki. Stefanos Tsitsipas, który w 2018 roku wystąpił w czwartej rundzie Wimbledonu co jest jego najlepszym wynikiem w Londynie, we wtorkowym meczu pierwszej rundy pokonał w czterech setach Alexandra Ritscharda. Szwajcar do turnieju głównego dostał się z kwalifikacji.

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Francisco Cerundolo (Argentyna) 6:4, 6:3, 3:6, 6:4

Alex de Minaur (Australia, 19) – Hugo Dellien (Boliwia) 6:1, 6:3, 7:5

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) – Alexander Ritschard (Szwajcaria) 7:6(1), 6:3, 5:7, 6:4

Steve Johnson (USA) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) 4:6, 5:2 i krecz

Jason Kubler (Australia) – Daniel Evans (Wielka Brytania, 28) 6:1, 6:4, 6:3

Nick Kyrgios (Australia) – Paul Jubb (Wielka Brytania) 3:6, 6:1, 7:5, 6:7(3), 7:5

Ryan Peniston (Wielka Brytania) – Henri Laaksonen (Szwajcaria) 6:4, 6:3, 6:2

Jack Draper (USA) – Zizou Bergs (Belgia) 6:4, 6:4, 7:6(4)

Taylor Fritz (USA, 11) – Lorenzo Musetti (Włochy) 6:4, 6:4, 6:3

Christian Harrison (USA) – James Clarke (Wielka Brytania) 7:6(3), 6:1, 7:6(6)

Christian Garin (Chile) – Elias Ymer (Szwecja) 6:3, 7:5, 6:4

Diego Schwartzman (Argentyna, 12) – Stefan Kozlov (USA) 6:3, 6:2, 6:2

Alexander Molcan (Słowacja) – Pedro Martinez (Hiszpania) 4:6, 6:4, 6:4, 6:1

Bottic Van den Zandschulp (Holandia, 21) – Feliziano Lopez (Hiszpania) 6:2, 6:3, 6:3

Reilly Opelka (USA, 15) – Carlos Taberner (Hiszpania) 7:5(5), 6:4, 6:4

Richard Berankis (Łotwa) – Sam Querrey (USA) 6:4, 7:5, 6:3

Filip Krajinovic (Serbia, 26) – Jiri Lehecka (Czechy) 5:7, 6:4, 6:7(5), 7:6(5), 6:4

Benjamin Bonzi (Francja) – Zdenek Kolarz (Czechy) 6:3, 6:3, 6:1

Denis Novak (Austria) – Facundo Bagnis (Argentyna) 7:6(7), 2:6, 6:4, 6:3

Hugo Grenier (Francja) – Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria) 6:3, 7:6(0), 6:7(5), 2:6, 6:4

Brandon Nakashima (USA) – Nicola Kuhn (Niemcy) 6:3, 6:7(1), 6:3, 6:2

Mikael Ymer (Szwecja) – Daniel Altmaier (Niemcy) 6:3, 7:5, 7:5

Jordan Thompson (Australia) – Roberto Carballes Baena (Hiszpania) 6:4, 6:1, 6:1

Daniel Galan (Kolumbia) – Dominic Koepfer (Niemcy) 6:4, 7:5, 7:6(1)

Hugo Gaston (Francja) – Alexander Popyrin (Australia) 6:4, 4:6, 0:6, 7:6(3), 6:3

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 17) – Attila Balazs (Węgry) 6:1, 6:0, 6:3

Jason Brooksby (USA, 29) – Michaił Kukushkin (Kazachstan) 6:3, 6:2, 6:3

Lorenzo Sonego (Włochy, 27) – Denis Kudla (USA) 6:7(6), 6:3, 7:5, 4:6, 6:2

Sebastian Baez (Argentyna, 31) – Taro Daniel (Japonia) 6:4, 6:4, 7:5

Mackenzie McDonald (USA) – Nuno Borges (Portugalia) 6:4, 6:4, 7:6(3)

David Goffin (Belgia) – Radu Albot (Mołdawia) 6:2, 6:2, 7:6(5)

Alastair Gray (Wielka Brytania) – Chun Tseng (Tajwan) 6:3, 6:3, 7:6(3)

Richard Gasquer (Francja) – Joao Sousa (Portugalia) 7:6(7), 6:2, 4:6, 4:6, 6:3

Emil Ruusuvuori (Finlandia) – Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:2, 6:2, 4:6, 6:4

Jack Sock (USA) – Barnaba Zapata Miralles (Hiszpania) 7:6(6), 6:4, 6:4

Denis Shapovalov (Kanada, 13) – Arthur Rinderknech (Francja) 6:1, 6:7(6), 6:7(4), 6:4, 6:1

Marc Giron (USA) – Holger Rune (Dania, 24) 6:3, 7:5, 6:4

Lian Broady (Wielka Brytania) – Lukas Klein (Słowacja) 4:6, 6:3, 7:5